Stali trzy godziny w kolejce po pączki

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Stali trzy godziny w kolejce po pączki

TRZY GODZINY w kolejce po pączki! Oblężenie cukierni w Warszawie.

2020-02-20 14:38

Długie kolejki do cukierni w Tłusty Czwartek to tradycja. Choć do najpopularniejszych cukierni trzeba stać nawet 3 do 4 godzin, mało kto się tym przejmuje. Dziś każdy musi zjeść pączka – mówili warszawiacy.

Co roku ludzie ustawiają się przed cukierniami i czekają w długich kolejkach po swoje ulubione pączki. Tłusty Czwartek to wyjątkowy dzień dla łakomczuchów ale i ważny dzień dla katolików, ponieważ jest symbolem końca karnawału i ostatnim momentem na obżarstwo przed wielkim postem.

TŁUSTY CZWARTEK w Warszawie: sprawdź ceny pączków w Biedronce i Lidlu [INFORMATOR]

Tego dnia trudno odmówić sobie pączka. Co więcej, Polacy w Tłusty Czwartek nie zaprzestają na jednym – statystyczny Kowalski zjada wtedy średnio 2,5 pączka. Okazuje się, że niektórzy stoją w kolejce kilka godzin, bo chcą zjeść najlepszego pączka w mieście, a taki podobno można znaleźć na ul. Górczewskiej. - Stałem równe trzy godziny. Był to mój pierwszy raz i nie wiem czy jeszcze zdobędę się na kolejne. Było ciężko, ale pączki są pyszne! - stwierdził Tomasz (34 l.), mieszkaniec Żoliborza, który przyjechał do Pracowni Cukierniczej Zagoździński po pudełko pełne świeżych pączków.

Okolice przy których mieści się ten lokal w Tłusty Czwartek, co roku wyglądają jak za czasów PRL. To właśnie tutaj od prawie stu lat powstają najsłynniejsze pączki stolicy. Zajadał się nimi sam marszałek Piłsudski. Wielu warszawiaków poświęca cały dzień by zjeść pączki właśnie stąd. - Jestem tu już od półtorej godziny. Mieszkam od roku w Warszawie. Tą cukiernię wyszukałam w internecie i postanowiłam, że spróbuję. Nie spodziewałam się aż takiej kolejki. Mam jednak na nią sposób. Uczę się, słuchając w słuchawkach podcastów. Słucham też muzyki. Czas wtedy szybciej leci - stwierdziła Żaneta Hynek (19 l.), studentka pierwszego roku.

Warszawska piekarnia ROZDA aż 10 tys. pączków już w najbliższy czwartek! SPRAWDŹ TO!

Warszawiacy pytani o to ile chcą zjeść pączków w Tłusty Czwartek, z reguły odpowiadali to samo. Trzy, pięć, sześć – takie skromne liczby padały z ust stojących w kolejce. Każdy był uśmiechnięty i czekał na swoją „zdobycz”. W końcu okazja na zjedzenie słodkości bez żadnych ograniczeń zdarza się raz w roku.

MIEJSKIE ROWERY wracają na ulice Warszawy! Będzie ponad 6 tys. jednośladów

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE