Magdalena Biejat zrzuciła ubranie i wskoczyła do Wisły. Dość wymówek

i

Autor: materiały prasowej, Fot. Tomasz Kaczot Magdalena Biejat zrzuciła ubranie i wskoczyła do Wisły. "Dość wymówek"

Nowy plan na lato

Magdalena Biejat zrzuciła ubranie i wskoczyła do Wisły. "Dość wymówek"

2024-04-02 14:01

Ostatnie dni zaskoczyły mieszkańców Warszawy piękną, słoneczną pogodą. Termometry wskazywały nawet 25 stopni Celsjusza! Nic dziwnego, że nadwiślańskie plaże wypełniły się spacerowiczami. Kandydatka na prezydenta stolicy Magdalena Biejat zrzuciła nawet ubranie i wskoczyła do Wisły. "Dość wymówek" - stwierdziła. O co chodzi?

Magdalena Biejat zrzuciła ubranie i wskoczyła do Wisły

Święta wielkanocne przyniosły pierwsze wysokie temperatury. Wiosenne słońce zachęcało do spacerów i było przedsmakiem zbliżającego się lata. W Poniedziałek Wielkanocny, czyli popularny śmigus-dyngus, przedstawiciele MJN (Miasto Jest Nasze) i Lewicy z Magdaleną Biejat na czele wykorzystali piękną pogodę, zrzucili ubrania i wskoczyli do Wisły!

W ten sposób wskazali miejsce, gdzie planują stworzyć miejskie kąpielisko. "W Warszawie mamy plaże, ale nie mamy kąpielisk. My to zmienimy! By warszawiacy mogli bezpiecznie kąpać się w rzece w upalne dni. I tak, sprawdziliśmy to, woda spełnia wymagane normy. Dość wymówek, po prostu zróbmy kąpieliska!" - napisała na platformie X Magdalena Biejat, która w zbliżających się wyborach samorządowych powalczy o fotel prezydenta Warszawy.

Kąpieliska w Wiśle. A co z silnym nurtem rzeki?

Aktywiści odpierają zarzuty, że woda w Wiśle jest brudna i nie nadaje się do kąpieli. "Wisła jest na tyle czysta, że śmiało można się w niej kąpać" - stwierdził Jan Mencwel, kandydat MJN do Rady Warszawy. "Zbadaliśmy to w profesjonalnym laboratorium: wszystkie 5 parametrów wymaganych w ustawie jest w normie" - dodał.

Zwrócił też uwagę na to, że problemem z kąpielą w rzece może być zupełnie co innego - silny i niebezpieczny nurt. Jednak i na to aktywiści i przedstawiciele Lewicy znaleźli rozwiązanie. "Proponujemy, by kąpieliska miały formę basenów przepływowych. To idealne i bezpieczne rozwiązanie znane z wielu europejskich stolic" - wyjaśnił Jan Mencwel.

Co ciekawe, gotowy jest już projekt pierwszego takiego kąpieliska w Warszawie. Stworzył go architekt Cezary Kępka. Oprócz zanurzonych w Wiśle basenów mają być także towarzyszące im pawilony. Jak podaje MJN, kąpieliska mogłyby powstać w kilku miejscach w mieście, pilotażowo - na Pradze, na tak zwanej praskiej plaży miejskiej na wysokości ul. Ratuszowej.

Magdalena Biejat zrzuciła ubranie i wskoczyła do Wisły. Dość wymówek

i

Autor: MJN, materiały prasowe Magdalena Biejat zrzuciła ubranie i wskoczyła do Wisły. "Dość wymówek"
Sonda
Czy kąpieliska w Wiśle to dobry pomysł?

QUIZ sentymentalny. Gadżety i zabawki lat 90. Mieliście takie cuda?

Pytanie 1 z 18
Przenośnie urządzenie z słuchawkami na niewielkie kasety to:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki