Warszawa. Roztrzaskał się o osobówkę. Motocyklista upadł na asfalt, mowa o ciężkich obrażeniach

i

Autor: Maciej Starczewski, WSPRiTS "Meditrans" SPZOZ w Warszawie Warszawa. Roztrzaskał się o osobówkę. Motocyklista upadł na asfalt, mowa o ciężkich obrażeniach

Dramat na drodze

Warszawa. Roztrzaskał się o osobówkę. Motocyklista upadł na asfalt, mowa o ciężkich obrażeniach

2024-04-02 8:16

Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego „Meditrans” w Warszawie poinformowała o dramatycznym wypadku. Kierujący motocyklem mężczyzna zderzył się na Mokotowie z osobowym samochodem. Ratownicy po udzieleniu mu pomocy pilnie przewieźli rannego do szpitala.

Warszawa. Motocyklista upadł na asfalt, mowa o ciężkich obrażeniach

Sezon motocyklowy dopiero się zaczął, a już na Mazowszu doszło do serii wypadków. Jeden z nich wydarzył się w Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia) na ulicy Batorego przy Alei Niepodległości przed godziną 20. - Motocyklista ma wiele złamań, dlatego po przeprowadzeniu medycznych czynności ratunkowych kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego zdecydował o konieczności przewiezienia pacjenta do szpitala celem dalszej hospitalizacji. Ulica Batorego jest na razie nieprzejezdna – poinformował wieczorem „Meditrans” na portalu Facebook.

Tego samego dnia doszło do dwóch bliźniaczo podobnych wypadków. W obu przypadkach kierujący motocyklami wyszli z nich bez szwanku, a ranne zostały pasażerki. Niestety jedna z kobiet nie przeżyła.

Pierwsza tragedia rozegrała się 1 kwietnia w godzinach popołudniowych. - Jadący motocyklem na drodze krajowej nr 50 mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Jadąca z nim kobieta została ranna. Mimo reanimacji zmarła – powiedziała „Super Expressowi” Barbara Szczerba ze stołecznej policji. Dodała, że kierowca był trzeźwy. Policja bada sprawę pod nadzorem prokuratora.

Taka sama sytuacja miała miejsce na trasie S8 w Nadarzynie. Jak informuje policja, kierowca wiozący pasażerkę z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad motocyklem i runął na asfalt. Kobieta została ranna. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Quiz. Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy?

Pytanie 1 z 10
Musisz zadzwonić po pogotowie. Który numer wybierzesz?
Karetka pogotowia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki