Zabiorą warszawiakom dwa parkingi! Kierowcy muszą szybko przeparkować auta

i

Autor: ZZW Zabiorą warszawiakom dwa parkingi! Kierowcy muszą szybko przeparkować auta

Ważne

Zabiorą warszawiakom dwa parkingi! Kierowcy muszą szybko przeparkować auta

2024-04-02 12:04

Rozpoczyna się budowa parku linearnego nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie. Nim jednak będzie pięknie i kolorowo, mieszkańców stolicy czekają niemałe utrudnienia. Zarząd Zielenie pilnie zaapelował do kierowców zostawiających swoje samochody na parkingach przy ul. Braci Wagów. Muszą oni szybko przeparkować auta.

Zabiorą warszawiakom dwa parkingi na Ursynowie. Kierowcy muszą zabrać auta

Zarząd Zieleni za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o przekazaniu wykonawcy dwóch odcinków terenu do realizacji parku linearnego nad POW na Ursynowie. Są to tereny pomiędzy ulicami Stryjeńskich i Braci Wagów oraz pomiędzy ul. Braci Wagów i al. KEN.

To właśnie tam w dniach 2-9 kwietnia zmieniona zostanie organizacja ruchu. Jak zapewnił Zarząd Zieleni, nie wpłynie ona na ruch samochodów. - Organizacja ruchu została podzielona na kilka etapów, co pozwoli zminimalizować ewentualne niedogodności dla pieszych i rowerzystów - podaje Zarząd Zieleni.

Kierowcy będą mieli jednak inny problem. Ci zostawiający swoje auta na parkingach przy ul. Braci Wagów muszą szybko przeparkować swoje auta!

Jak wyjaśnił Zarząd Zieleni, parking po lewej stronie ul. Braci Wagów, jadąc tą ulicą w kierunku północnym, zostanie przesunięty i zmniejszony do 30 miejsc. Zaś parking po prawej stronie ul. Braci Wagów, znajduje się na terenie, który stanowi rezerwę pod budowę targowiska i na czas budowy POW będzie się na nim mieściło zaplecze budowy.

- Prosimy właścicieli aut o zabranie samochodów z ww. parkingów do 9 kwietnia, abyśmy mogli rozpocząć roboty. Liczymy na zrozumienie i współpracę - zaapelował Zarząd Zieleni.

Park linearny nad POW na Ursynowie

Wykonawcą parku linearnego nad POW jest firma Palmett. Inwestycja obejmuje teren wzdłuż ul. F. Płaskowickiej, na odcinku od ul. Pileckiego do ul. Nowoursynowskiej. Prace podzielono na sześć odcinków, które będą realizowane etapami. Na każdym z odcinków zaprojektowano inne elementy charakterystyczne:

  • na odcinku nr 1 (od ul. Pileckiego do ul. Stryjeńskich) pojawią się trzy niewielkie placyki. Na jednym z nich zamontowana zostanie wielofunkcyjna wiata z huśtawkami, stolikami czy ławkami
  • na odcinku nr 2 (od ul. Stryjeńskich do ul. Braci Wagów) zaprojektowano rozległą polanę otoczoną roślinnością
  • na odcinku nr 3 (od ul. Braci Wagów do al. KEN) na placu wybudowana ma zostać fontanna posadzkowa, a w jej sąsiedztwie pojawi się duży ogród deszczowy z drewnianym pomostem. Na tym odcinku zaplanowano też strefę rekreacyjną z urządzeniami do zabawy
  • na odcinku nr 4 (od al. KEN do ul. Lanciego) wybudowany ma zostać ogród zmysłów
  • na odcinku nr 5 (od ul. Lanciego do ul. J. Rosoła) w pobliżu niewielkiego placyku z dwoma dużymi stołami piknikowymi posadzona zostanie roślinność inspirowana sadami
  • na odcinku nr 6 (od ul. J. Rosoła do ul. Nowoursynowskiej) zmieni się kształt istniejącego nasypu. Mieszkańcy będą mogli wejść na jego szczyt. Po wschodniej stronie pojawi się wiata podobna do tej na odcinku nr 1.

Jak poinformował Zarząd Zieleni, pierwsze prace, obejmujące odcinki nr 2 i 3, mają ruszyć w I kwartale 2024 r. Z nowej zieleni na tym terenie mieszkańcy będą mogli skorzystać rok później. Dalsze etapy – odcinek nr 4, 5 i 6 – będą oddawane kolejno latem 2025 r., jesienią 2025 r. i w I kwartale 2026 r. Jeśli zaś chodzi o budowę odcinka nr 1, stanowi ona opcję dodatkową w ramach umowy.

Wszystkie prace powinny zakończyć się w 2025 r., a udostępnienie całego parku mieszkańcom planowane jest na pierwszy kwartał 2026 r.

Sonda
Lubisz spacerować po warszawskich parkach?

QUIZ. Z rodziną wychodzisz dobrze tylko na zdjęciu? Sprawdź, czy znasz kogoś więcej niż szwagra

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa brat żony?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki