Makabra w Kobyłce. Policjant roztrzaskał kabriolet na słupie i uciekł, dwie osoby nie żyją. Stanie przed sądem

i

Autor: Wawa Hot News 24 Kabriolet, Kobyłka

Nie pomógł przyjaciołom

Makabra w Kobyłce. Policjant roztrzaskał kabriolet na słupie i uciekł, dwie osoby nie żyją. Stanie przed sądem

2022-12-02 11:18

Koszmar rozegrał się przy ul. Ręczajskiej w Kobyłce (pow. wołomiński) nocą z 20 na 21 lipca. Dwuosobowym kabrioletem podróżowało wówczas czterech mężczyzn. Dwóch z nich, siedzących na bagażniku, zginęło po tym, jak auto kierowane przez 31-letniego policjanta, roztrzaskało się na przydrożnym słupie. Adrian B. i Dariusz S. uciekli, pozostawiając przyjaciół na pewną śmierć. Odpowiedzą przed sądem.

Potworny wypadek w Kobyłce

W nocy z 20 na 21 lipca czterej mężczyźni wybrali się na przejażdżkę dwuosobowym kabrioletem marki Mercedes. Zakończyła się ona mrożącą krew w żyłach tragedią. Jak wówczas udało nam się ustalić, na ul. Ręczajskiej w Kobyłce kierowca auta stracił panowanie nad pojazdem i na lekkim łuku drogi uderzył w krawężnik. Wtedy dwaj mężczyźni siedzący na bagażniku niewielkiego mercedesa spadli z auta. Jeden z nich uderzył w przydrożny słup, a drugi o jezdnię. Kierujący autem oraz siedzący obok niego pasażer, zostawili leżących na ulicy nieprzytomnych kompanów na pastwę losu i uciekli do pobliskiego lasu.

Szybko wyszło na jaw, że za kierownicą mercedesa siedział wówczas 31-letni Adrian B., warszawski policjant będący poza służbą. Drugim uciekinierem był 27-letni Dariusz S. Obydwaj mężczyźni szybko zostali zatrzymani i w piątek, 22 lipca usłyszeli zarzuty. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Zarzuty dla kierowcy kabrioletu i jego pasażera

Jak przekazała nam prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, w środę, 30 listopada, Prokuratura w Wołominie skierowała do sądu akt oskarżenia.

- Kierujący usłyszał trzy zarzuty: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy - przekazała nam rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska. We krwi kierującego kabrioletem stwierdzono 1,27 promila alkoholu. Mężczyzna miał też przekroczyć prędkość prawie dwukrotnie. Jechał 93 km/h.

Jak wyjaśniła, za samo spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia 31-letniemu Adrianowi B. grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Gdyby jednak skumulować kary ze wszystkich trzech postawionych mu zarzutów, może to być nawet 15 lat więzienia.

Przed sądem odpowie również 27-letni Dariusz S., który podróżował wówczas na miejscu pasażera. Usłyszał on zarzut nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w bezpośrednim zagrożeniu życia. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Obydwaj mężczyźni przyznali się do winy.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany