Makabryczne odkrycie pod Warszawą. W jeziorze pływały zwłoki kobiety

i

Autor: Wikipedia, By Hubert Śmietanka - Own work, CC BY-SA 2.5 Makabryczne odkrycie pod Warszawą. W jeziorze pływały zwłoki kobiety

Makabryczne odkrycie pod Warszawą. W jeziorze pływały zwłoki kobiety

2021-07-27 17:48

Poranny spacer przechodnia zakończył się koszmarnym odkryciem. W poniedziałek spacerowicz zauważył ciało dryfujące po jeziorze Fabrycznym w Łomiankach. O swoim odkryciu natychmiast powiadomił policję. Strażacy wyłowili na brzeg ciało kobiety. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny i okoliczności jej śmierci.

Spokojny poranek w Łomiankach przerwało makabryczne odkrycie. Spacerowicz około godz. 9 w poniedziałek, 26 lipca, zauważył ciało bezwładnie pływające w jeziorze Fabrycznym. Informację tę w rozmowie z "Super Expressem" potwierdziła policja. - Strażacy wyłowili na brzeg ciało - przekazała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Jak dodała policjanta, była to 63-letnia kobieta.

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci kobiety. Decyzją prokuratora została zarządzona sekcja zwłok. - Trwają czynności zmierzające do ustalenia, w jakich okolicznościach doszło do utonięcia - poinformowała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Policja przypomina, że woda nie daje drugiej szansy. Wystarczy moment, by chwila beztroskiej zabawy zamienić się w koszmar. Oto podstawowe zasady, których przestrzeganie może zapobiec tragedii nad wodą:

  • pod żadnym pozorem nie korzystaj z kąpieliska, na którym wywieszona jest flaga koloru czerwonego
  • korzystaj tylko z kąpielisk strzeżonych, ograniczonych bojami (żółtymi dla początkujących oraz czerwonymi dla zaawansowanych)
  • przestrzegaj zasad regulaminu kąpieliska, stosuj się do zaleceń ratownika oraz znaków informacyjnych i ostrzegawczych
  • po dłuższym opalaniu się wchodź do wody powoli (szok termiczny może być przyczyną tragicznego w skutkach wypadku)
  • przed skokiem do nieznanej wody zbadaj najpierw dno (korzeń, kamień, czy jakikolwiek przedmiot może spowodować groźny uraz kręgosłupa)
  • zwracaj uwagę na innych kąpiących się, którzy mogą potrzebować pomocy
  • w przypadku złego samopoczucia natychmiast wyjdź z wody
  • nigdy nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu
  • jeżeli pod Twoją opieką znajduje się dziecko ani na chwilę nie spuszczaj go z oka ( pamiętaj: małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same!)
Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Nasi Partnerzy polecają