Masakra pod Warszawą: ciężarówka potrąciła rowerzystę, potem przejechał po nim samochód

2019-09-20 11:59 md (mdolak@grupazpr.pl)
Tragiczny wypadek w Starych Faszycach
Autor: policja

Tragiczny wypadek w Starych Faszycach pod Warszawą. Rowerzysta zginął po tym jak najpierw potrąciła go ciężarówka, a potem przejechał po nim samochód. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Widzisz wypadek? Zrób zdjęcie, nagraj film i wyślij nam na warszawa@se.com.pl

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 17. -  W zdarzeniu udział wzięły dwa pojazdy i rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący rowerem wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się z ciężarowym mercedesem oraz nadjeżdżającą z naprzeciwległego pasa ruchu osobową toyotą. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierujący rowerem zmarł - poinformowała asp. Marta Dymek z Komendy Powiatowej Policji Warszawa-Zachód.

Czytaj też: Poważna kraksa na Woli. Mercedes zepchnął hondę: auto zawisło na barierkach

Na miejscu oprócz służb ratunkowych pracował prokurator, a także biegły z zakresu wypadków drogowych. Prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. - Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od nas samych i znajomości przepisów ruchu drogowego. Ta zasada dotyczy zarówno kierowców, motocyklistów, pieszych i rowerzystów - podsumowała Dymek.

Kliknij i zobacz też wideo z wypadku karetki na Mokotowie: