Mazowieckie: Straszna śmierć 16-letniej rowerzystki. Wyjechała prosto pod autobus

2022-05-15 15:57
Mazowieckie: Straszna śmierć 16-letniej rowerzystki. Wyjechała prosto pod autobus
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Mazowieckie: 16-letnia rowerzystka zginęła w wypadku drogowym, do którego doszło dziś (niedziela, 15.05.2022) po południu na terenie powiatu grójeckiego. To już drugi w ten weekend przypadek na Mazowszu, kiedy nastolatek ginie w związku z niezachowaniem należytej ostrożności na drodze. Rzeczniczka KWP w Radomiu nie zostawia złudzeń. Szczegóły na se.pl.

Czarny weekend w województwie mazowieckim. W sobotę (14.05.2022) koszmar rozegrał się w Gielniowie. 12-latek wjechał na hulajnodze pod ciężarówkę. Dzień później, przed godziną 13:00 w miejscowości Goszczyn (powiat grójecki) zginęła 16-latka. - Rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wyjechała z ulicy podporządkowanej wprost pod jadący autobus. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, nastolatka zmarła - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący autobusem 49-latek był trzeźwy. Rodzinie i bliskim zmarłej składamy wyrazy współczucia.

Czytaj też: Makabryczne odkrycie! Ciało mężczyzny w krzakach przy Porcie Praskim

Goszczyn: Koszmar na Mazowszu. Policja apeluje do kierowców i nie tylko

Rzeczniczka KWP w Radomiu podkreśla, że to kolejna tragedia z tego weekendu. Nikt nie przywróci życia 12-latkowi i 16-latce, ale te makabryczne zdarzenia powinny dać do myślenia wielu uczestnikom ruchu drogowego. Nawet przy ładnej pogodzie trzeba zachować koncentrację na najwyższym poziomie!

- Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej i włączania się do ruchu. Apel ten kieruje zarówno do kierowców aut, jak i jednośladów - cytuje funkcjonariuszy Polska Agencja Prasowa. 

Do tematu będziemy jeszcze wracać w naszym serwisie. Informacje o ewentualnych utrudnieniach drogowych przekazujemy na bieżąco w lokalnych oddziałach "Super Expressu".

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Śmiertelny wypadek 26-letniego motocyklisty. Świadkiem była Małgorzata Gersdorf
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE