Mazowieckie. Zmarł trzeci z braci Zalewskich. To znana piłkarska rodzina. Żałoba również za oceanem

i

Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com W szpitalu w Warszawie zmarł trener Jan Zalewski. Mężczyzna był członkiem znanej rodziny piłkarskiej, która zasłużyła się dla futbolu w Ostrołęce i nie tylko.

Mazowieckie. Zmarł trzeci z braci Zalewskich. To znana piłkarska rodzina. Żałoba również za oceanem

2021-07-07 20:00

W szpitalu w Warszawie zmarł trener Jan Zalewski. Mężczyzna był członkiem znanej rodziny piłkarskiej, która zasłużyła się dla futbolu w Ostrołęce i nie tylko. Jan Zalewski będzie jednak wspominany nie tylko na Mazowszu, bo przez wiele lat pracował na rzecz drużyn polonijnych w Nowym Jorku, prowadząc jako szkoleniowiec Polonię Nowy Jork i Polonię Greenpoint Nowy Jork. Był ostatnim z braci Zalewskich, bo sam pochował wcześniej Bogdana i Czesława.

Mazowieckie. Zmarł trzeci z braci Zalewskich. To znana piłkarska rodzina. Żałoba również za oceanem

W szpitalu w Warszawie zmarł trener Jan Zalewski, który przez wiele lat pracował na rzecz piłki nożnej w Ostrołęce. Mężczyzna sam był piłkarzem i poza grą dla lokalnych drużyn może się pochwalić występami w Polonii Nowy Jork oraz niemieckich VfL Horneburg i DJK Gruen-Weiss Stade. Jeszcze w czasie kariery zawodniczej został trenerem juniorów Narwi Ostrołęka, z którymi doszedł do finałów Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży, czyli odpowiednika dzisiejszych mistrzostw Polski juniorów młodszych. Później wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez 4 lata (1985-89) prowadził Polonię Nowy Jork. Od tamtej pory wracał do Polski, by ponownie zakotwiczyć w Ameryce, gdzie jeszcze w latach 2009-10 trenował Polonię Greenpoint Nowy Jork. Jego ostatnią pracą było szkolenie juniorów Narwi w latach 2011-14.

- Odszedł mój brat, a jeszcze dwa tygodnie temu przyjechał na mecz z wnuczkiem i cieszył się, że jest takie piękne boisko w Oldskach. Mówił: aż mi się serce raduje, że e możemy tu grać. Spoczywaj, Jasiu, w pokoju, serce pękło - napisała na profilu facebookowym po śmierci mężczyzny Ewa Tyszka, jego siostra.

Pogrzeb trenera Jana Zalewskiego odbędzie się w piątek 9 lipca o godz. 13 na cmentarzu parafialnym w Rzekuniu. Był ostatnim z trójki braci Zalewskich - Bogdan zmarł w 2007, a Czesław w 2017 r. Obaj również bronili barw klubów z Ostrołęki.

Czytaj też: Bieżuń. 5-latka szła sama drogą wojewódzką! Nie chciała nic powiedzieć, ale policjanci ujawnili przerażającą prawdę

Czytaj też: Mieszkaniec Kosiorowa ciężko ranny po ataku byka! Zwierzę zastrzelił myśliwy

Czytaj też: Dylewo. Wyszedł na drogę zupełnie nagi, ale nie był pijany! Dramat 24-latka

Lukas Podolski już w Polsce. Przywitała go legenda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE