Miał koronawirusa, spacerował po lotnisku. Szybka reakcja służb na Okęciu

2021-02-27 11:00 alig
Miał koronawirusa, spacerował po lotnisku. Szybka reakcja służb na Okęciu
Autor: KOMISARIAT POLICJI PORTU LOTNICZEGO WARSZAWA OKĘCIE zatrzymany mężczyzna

Zamiast do Azerbejdżanu trafił do policyjnego aresztu. Plany 41-latka popsuł… pozytywny wynik testu na COVID-19. Gdy dowiedział się, że jest chory, nie chciał poddać się izolacji i pozostać w Polsce. Mimo zakazu udał się na halę odlotów na lotnisku Chopina. Wówczas do akcji wkroczyli lotniskowi policjanci.

Sytuacja miała miejsce późnym wieczorem w miniony poniedziałek na Lotnisku Chopina. 41-letni obywatel Azerbejdżanu zgłosił się do punktu pobrań wymazów na badanie w kierunku COVID-19 po wynik testu, który zrobił dzień wcześniej. Tam dowiedział się, że wynik testu niestety jest pozytywny. Pracownicy punktu pobrań poinformowali go wówczas o konieczności natychmiastowego zastosowania się do obowiązujących obostrzeń i wskazania miejsca, w którym będzie odbywał izolację. 41-latek miał to jednak w nosie. Odmówił podania miejsca izolacji, po czym udał się na halę odlotów lotniska. Jego samolot miał niedługo lecieć do Azerbejdżanu.

Wtedy do akcji wkroczyli policjanci z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia udali się na terminal lotniska i zatrzymali mężczyznę. - 41-letni obywatel Azerbejdżanu został umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań. Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 165 kodeksu karnego, tj. sprowadzenie niebezpieczeństwa poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenie choroby zakaźnej - przekazał Komisariat Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.

NIE PRZEGAP: DARMOWE seanse w warszawskim kinie! Oprócz filmów również SERIALE. Wybór jest ogromny

Co więcej, na wniosek lotniskowej policji i Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, Sąd Rejonowy dla. m. st. Warszawy zastosował wobec 41-latka areszt tymczasowy. Zamiast w Azerbejdżanie mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

Lotniskowa policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie.

- Osoba, która uzyska pozytywny wynik na obecność COVID-19 automatycznie zostaje objęta izolacją, co oznacza konieczność natychmiastowego udania się do miejsca odbywania izolacji i absolutny zakaz jego opuszczania. Ponadto za przestępstwo sprowadzenie niebezpieczeństwa poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenie choroby zakaźnej kodeks karny przewiduje od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - przypomina Komisariat Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.

Budowa metra z gigantycznym opóźnieniem. Wszystko przez koronawirusa
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE