Miała dość życia, chciała skoczyć pod pociąg. Desperatka była już o krok od śmierci, gdy na jej drodze stanęli policjanci

2021-05-06 15:00
Miała dość życia, chciała skoczyć pod pociąg. Desperatka była już o krok od śmierci, gdy…
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Niewiele brakowało, a doszłoby do potwornej tragedii. Zdesperowana kobieta chciała targnąć się na własne życie! Chodziła wzdłuż torów w miejscowości Grodzisk i w pewnym momencie próbowała skoczyć. W ostatniej chwili do akcji wkroczyli policjanci. Gdyby nie ich szybka reakcja, życia kobiety nie udałoby się uratować. Nie miałaby najmniejszych szans w starciu z potężną maszyną.

Było już po godz. 17, gdy kilka dni temu, gdy policjanci z Mrozów otrzymali niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że dziwnie zachowująca się kobieta stoi przy torach kolejowych w miejscowości Grodzisk i chce skoczyć pod pociąg!

ZOBACZ TEŻ: Policyjny pościg na ulicach Suchocina! Młody kierowca pomylił życie z grą komputerową?! [Wideo]

Nie była ani chwili do stracenia! Dwóch dzielnicowych z Mrozów oraz dochodzeniowiec z posterunku z Kałuszyna natychmiast ruszyli na miejsce. Gdy już dojeżdżali do stacji kolejowej w Grodzisku, na spotkanie wyszła im kobieta, która zgłosiła sytuację i wskazała stojącą w okolicy torów desperatkę.

- Policjanci rozdzielili się i podjęli działania, aby jak najszybciej zapewnić jej opiekę. Podjęli również obserwację rejonu stacji kolejowej. Po chwili zauważyli ponownie idącą w kierunku torów tę samą kobietę. Natychmiast ruszyli w jej kierunku, ujęli ją i doprowadzili do radiowozu - wyjaśnił st. asp. Marcin Zagórski z policji w Mińsku Mazowieckim.

Pomoc przyszła na czas. Kilka minut po tym, jak mundurowi powstrzymali kobietę przed skokiem, po torach przejechał pociąg. Gdyby policjanci przybyli na miejsce chociaż kwadrans później, nie byłoby już żadnych szans na ratunek zdesperowanej kobiety.

- Policjanci przewieźli kobietę do karetki pogotowia. Była to osoba w wieku ok. 35 lat, a kontakt z nią był utrudniony. Zajęli się nią ratownicy medyczni. Decyzją lekarza kobieta trafiła do szpitala - przekazał st. asp. Marcin Zagórski.

Policyjny pościg pod Warszawą
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE