Międzynarodowy Marsz o Wolność, Plac Defilad

i

Autor: YouTube/Pancerni Poznań Międzynarodowy Marsz o Wolność, Plac Defilad

Marsz o Wolność. Zgromadzeni na ulicach Warszawy. O co się upominają?

2021-03-20 11:49

W sobotę, 20 marca odbędzie się "Marsz o Wolność" zorganizowany przez tych, którzy sceptycznie są nastawieni do obostrzeń związanych z epidemią. Uczestnicy marszu przejdą głównymi ulicami Warszawy upominając się m.in. o wolność słowa, prawo do przemieszczania się, prowadzenia działalności gospodarczej, zgromadzeń. Marsz rozpocznie się o godz. 12:00. Jest to legalne zgromadzenie. Zobacz, dokąd przejdą uczestnicy zgromadzeni na placu Defilad. O co jeszcze się upominają?

Dziś o godz. 12:00 rusza "Marsz o wolność". Jak czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia "to kontynuacja wielotysięcznych protestów, które odbyły się w Polsce od początku ogłoszenia epidemii, a zwłaszcza 6 czerwca (Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień), 10 lipca, 16 sierpnia i 12 września 2020 r. Są to protesty ponad podziałami światopoglądowymi i politycznymi z udziałem różnych środowisk i organizacji, które upominają się o podstawowe prawa i wolności, czyli m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, Konfederacja Korony Polskiej, Stowarzyszenie WIR Masz Głos, Jedność Narodu, Strajk Przedsiębiorców, Narodowy Strajk Polaków i inne". 

Zgromadzeni na placu Defilad przejdą głównymi ulicami Warszawy na Pole Mokotowskie. O co upominają się protestujący? "O wolność słowa, przemieszczania się, prowadzenia działalności gospodarczej, zgromadzeń i procedur medycznych. Sprzeciwiają się przymusowi szczepień i eksperymentów medycznych oraz cenzurowaniu dziennikarzy, naukowców i lekarzy!" , jak czytamy na stronie wydarenia. Zgromadzenie jest legalne i zgłoszone do urzędu - zapewniają organizatorzy. Podkreślają, że marsz ma charakter pokojowy. Osoby, które mają inne cele prosimy o rezygnację z udziału - podano na Facebooku.

Barierki pozostawione po protestach

SPRAWDŹ: Erupcja wulkanu na Islandii. Przerażający widok krwawego nieba. Wulkan był uśpiony przez ponad 800 lat

Nasi Partnerzy polecają