Mikołajkowy tramwaj wyjedzie na tory

i

Autor: UM WARSZAWA

Mikołajkowe tramwaje wyjada na tory. Wiemy, którędy pojadą

2021-12-04 21:34

Dzień przed mikołajkami warszawiaków czeka nie lada atrakcja. W niedzielę na stołeczne tory wyjadą tramwaje specjalnej linii M. To niepowtarzalna okazja, by podziwiać Warszawę przez okna zabytkowych składów. Historyczne tramwaje będą kursowały 5 grudnia w godzinach 12:30-19:30. Jaką trasą pojadę? Odwiedź w artykule poniżej.

W Warszawie czuć już atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Kursuje pociąg metra w iście świątecznym wydaniu. Na placu Zamkowym zachwyca ogromna choinka. Trakt Królewski zapiera dech w piersiach świątecznymi iluminacjami. Na barbakanie trwa jarmark bożonarodzeniowy, a na rynku Starego Miasta działa już miejskie lodowisko.

To jednak nie koniec grudniowych niespodzianek, które miasto przygotowało dla warszawiaków. W niedzielę, 5 grudnia, na tory wyruszy mikołajkowy tramwaj specjalnej linii M. Zabytkowe wagony wyruszą z placu Narutowicza, na Pragę dotrą mostem Józefa Poniatowskiego, a na Ochotę wrócą mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Historyczne tramwaje będą kursowały tylko w niedzielę w godzinach 12:30-19:30 na trasie: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – Filtrowa – PL.NARUTOWICZA.

Godziny odjazdów tramwaju linii M można sprawdzić TUTAJ.

Mikołajkową linię M będą obsługiwały zabytkowe tramwaje typu:

  • 4Nj z 1957 roku - wyjątkowy, jedyny wyprodukowany egzemplarz
  • 13N wyprodukowany w 1968 roku, czyli popularna „parówka” - tramwaj skonstruowany specjalnie dla stolicy
  • K z 1940 roku, czyli „berlinka” - tramwaj rewindykowany z Berlina po zakończeniu II wojny światowej

"W wagonach kursujących na linii M honorowane będą wszystkie rodzaje biletów ZTM. Bilety będą kasowane przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra" - przekazał ratusz.

Sonda
Kupujesz już prezenty na Boże Narodzenie?
Zabytkowe tramwaje wyjechały na linię M
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE