Pierwsze lodowiska w Warszawie już działają! Gdzie wybrać się na łyżwy?

i

Autor: Pixabay Pierwsze lodowiska w Warszawie już działają! Gdzie wybrać się na łyżwy?

Pierwsze lodowiska w Warszawie już działają! Gdzie wybrać się na łyżwy?

2021-11-30 19:10

Za oknem nieśmiało spadają z nieba pierwsze płatki śniegu. Zima zbliża się więc wielkimi krokami. Rozpoczyna się również sezon na łyżwy. W stolicy wystartowały już pierwsze lodowiska. Kolejne planują rozpocząć działalność już w najbliższych dniach. Gdzie w Warszawie wybrać się na łyżwy? Które lodowiska są darmowe, a za które trzeba zapłacić? Najważniejsze informacje zebraliśmy w poniższym artykule.

Temperatury stopniowo spadają. Śnieg nieśmiało zaczyna prószyć, a dzień robi się niezwykle krótki. To niezaprzeczalne znaki, że nieuchronnie do Warszawy zbliża się zima. Miłośnicy zimowego szaleństwa zacierają już ręce i szykują sprzęt. I chociaż na lepienie bałwana i szusowanie po ośnieżonych stokach jest jeszcze za wcześnie, to warszawiacy mogą zacząć już doszkalać swoją jazdę na łyżwach. Pierwsze lodowiska są już otwarte!

Które lodowiska w Warszawie są już otwarte?

Astronomiczna zima rozpocznie się dopiero 22 grudnia. Śniegu za oknem za dużo jeszcze nie widać, a i mróz dopiero nieśmiało zaczyna szczypać w nos. Mimo to, w niektórych miejscach na mapie Warszawy sezon na łyżwy już trwa.

Lodowisko na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wawrze przy ul. V Poprzeczna 22 zaprasza już od minionej soboty. Jest ono czynne codziennie w godz. 9:00-20:45. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł. Pełny cennik dostępny jest TUTAJ.

Sezon rozpoczęło również lodowisko na Torwarze. Ślizgawka otwarta jest we wtorek i czwartek w godz. 20:00-21:30, a także w soboty w godz. 18:30-20:00 oraz w niedziele w godz. 11:00-12:20 i 18:30-20:00. Bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 15 zł. Pełny cennik dostępny jest TUTAJ.

Na lodowisko zaprasza też Ośrodek Stegny. Obiekt czynny jest codziennie. Ślizgawki w dni powszednie (poniedziałek – piątek) czynne są w godz. 8:30-14:30 oraz 19-21. Z kolei w soboty i niedziele w godzinach: 12-14, 15-17 i 18-20. Bilet normalny kosztuje 11 zł, a ulgowy 7 zł. Pełny cennik dostępny jest TUTAJ.

Od połowy listopada czynne jest również Lodowisko Figlowisko na Ursynowie przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 60. Ślizgawka jest czynna całą dobę. Bilet wstępu kosztuje 20 zł. Pełny cennik dostępny jest TUTAJ.

Fani jazdy na łyżwach mogą również korzystać z lodowiska przy Ośrodku Sportu i Rekreacji na Targówku. Ślizgawka zaprasza do odwiedzin od poniedziałku do piątku w godz. 14-21, a także w soboty i niedziele w godz. 9-21. Bilet normalny kosztuje 8-10 zł a ulgowy 5-6 zł w zależności od dnia. Pełny cennik dostępny jest TUTAJ.

Kiedy ruszają kolejne lodowiska?

Dosłownie na dniach sezon rozpoczną też inne lodowiska w Warszawie. Wielkie otwarcia planowane są na pierwsze dni grudnia. W środę ruszą aż cztery ślizgawki!

Na lodowiska zaprasza Park Wodny Moczydło. Obiekt będzie czynny codziennie w godzinach: 9-13, 14-17 oraz 18-21. Bilet normalny będzie kosztował 10 zł, a ulgowy 8 zł. Pełny cennik dostępny jest TUTAJ.

Otwarcie sezonu 1 grudnia planuje również lodowisko przy Ośrodku Sportu i Rekreacji na Ochocie przy ul. Rokosowskiej 10. Będzie ono czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-19:30, a także w soboty i niedziele w godz. 10-21. Bilet normalny będzie kosztował 9 zł, a ulgowy 6 zł. Pełny cennik dostępny jest TUTAJ.

Tego samego dnia powróci również Praska Ślizgawka w Koneserze, która będzie czynna codziennie od godz. 10 aż do godz. 22. Bilet wstępu będzie kosztował 7 zł. Pełny cennik dostępny jest TUTAJ.

W środę ruszy też lodowisko w Parku Bródnowskim. Głośne otwarcie odbędzie się w niedzielę. W grudniu ślizgawka będzie darmowa, a płatne będzie jedynie wypożyczenie sprzętu na miejscu. Z kolei od stycznia wprowadzone zostaną opłaty również za stęp na taflę.

Dzień później, czyli 2 grudnia, wystartuje lodowisko w Galerii Północnej na parkingu zewnętrznym, wzdłuż ul. Trakt Nadwiślański. Będzie ono czynne od poniedziałku do soboty w godz. 10-22, a także w niedziele w godz. 10-21. Za wejście bezie trzeba zapłacić 15 zł. Pełny cennik dostępny jest TUTAJ

Kiedy ruszą miejskie lodowiska?

Na dniach ruszą również miejskie lodowiska w dwóch wyjątkowych lokalizacjach. Ślizgawka zlokalizowana wokół pomnika syrenki na Starym Mieście powita miłośników jazdy na łyżwach w sobotę, 4 grudnia. Z kolei lodowisko pod Pałacem Kultury i Nauki wystartuje w Mikołajki, czyli 6 grudnia.

Warto przypomnieć, że korzystanie z tych ślizgawek jest darmowe. Opłatę ponosi się wyłącznie podczas wypożyczania sprzętu na miejsce czy korzystanie ze skrytek.

Sonda
Umiesz jeździć na łyżwach?
Ruszyło lodowisko na Rynku Starego Miasta