Tak wygląda grób Alicji Kapuścińskiej. Poruszający widok

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Tak wygląda grób Alicji Kapuścińskiej. Poruszający widok

Minęły 22 dni od śmierci Alicji Kapuścińskiej. Jej grób wciąż tonie w kwiatach

2022-03-29 5:00

7 marca zmarła Alicja Kapuścińska (89 l.†). Była żoną i opiekunką spuścizny po swoim wybitnym mężu Ryszardzie. Kobieta odeszła nagle, 4 dni po swoich urodzinach. Alicja była lekarką, specjalistką od celiaklii. W jej ostatniej drodze towarzyszyli jej najbliższa rodzina. Spoczęła zaraz obok swojego męża, na Wojskowych Powązkach.

Trzy tygodnie (8 marca) odeszła Alicja Kapuścińska. Była żona i opiekunka spuścizny po swoim mężu Ryszardzie. Mimo tego, że pogrzeb kobiety odbył się 17 marca, czyli prawie dwa tygodnie temu, jej grób nadal tonie w kwiatach.

Warto wspomnieć o tym, że rodzina Alicji Kapuścińskiej na pogrzeb zjechała z dwóch krańców świata. Na uroczystości pożegnalnej pojawiła się między innymi córka Kapuścińskich, Rene Maisner, która mieszka na stałe w Kanadzie. Był też ich wnuk, Brandon, który przyjechał na pogrzeb ze swoją żoną z Japonii.

W uroczystościach pogrzebowych brało udział około 50 osób. Jej byli współpracownicy podkreślali, że życie w cieniu tak wybitnej osoby, jaką był jej mąż, musiało być trudne. – Nie znosiła słowa „wdowa”. Mówiła o sobie: jestem żoną Ryszarda. Jest już znowu u boku ukochanego – podkreślił Marian Serwerski.

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda grób Alicji Kapuścińskiej

Alicja Kapuścińska urodziła się 4 marca 1933 roku. W czasach studenckich poznała Ryszarda, swojego przyszłego męża, a pierwszy raz spotkali się w 1951 roku. Alicja ukończyła studia w Akademii Medycznej i zatrudniła się w Szpitalu Dziecięcym na ul. Działdowskiej w Warszawie, gdzie przepracowała całe swoje życie.

Od śmierci męża w 2007 roku Kapuścińska wspierała inicjatywy upamiętniające jej męża. Była honorową patronką powołanej przez miasto Warszawa w 2010 roku i współorganizowanej przez "Gazetę Wyborczą" Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Alicja Kapuścińska zmarła w poniedziałek, 7 marca 2022 r. Miała 89 lat.

Sonda
Czy znasz reportaże Ryszarda Kapuścińskiego?
Pożegnanie i pogrzeb profesora Mariana Zembali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE