Alicja Kapuścińska

i

Autor: Kacper Bieryło/East News Alicja Kapuścińska

Alicja Kapuścińska spocznie na Powązkach. Pogrzeb żony wybitnego reportera

2022-03-16 6:59

Alicja Kapuścińska zmarła 8 marca, kilka dni po swoich 89 urodzinach. Teraz spocznie w zaszczytnym miejscu. Zapadła decyzja o jej pochówku na Powązkach Wojskowych. Na tym samym cmentarzu, w Alei Profesorskiej, spoczywa jej mąż Ryszard Kapuściński. Pogrzeb odbędzie się w w czwartek, 17 marca o godzinie 14.

W ostatniej drodze lekarki i opiekunki spuścizny po mężu będą towarzyszyli jej najbliżsi, rodzina i przyjaciele. Informacje o uroczystości pogrzebowej przekazał prezes Spółdzielni Wydawniczej "Czytelnik" - Uroczystości pogrzebowe nieodżałowanej pamięci Pani Alicji Kapuścińskiej odbędą się w najbliższy czwartek, 17 marca, na cmentarzu Powązki Wojskowe - napisał w komunikacie do mediów Marian Sewerski.

Od śmierci męża w 2007 r. działała publicznie, wspierając różne inicjatywy i wydarzenia przypominające twórczość wybitnego reportera. Alicja Kapuścińska urodziła się 4 marca 1933 roku. Niedawno obchodziła swoje 89 urodziny. O jej śmierci poinformował jej kolega, dziennikarz Sławomir Popowski. - Mam złą, bardzo złą wiadomość: dziś w nocy odeszła Alicja Kapuścińska - kobieta niezwykle ciepła, ale i silna. Była mi, całej mojej rodzinie, bardzo bliska... Jeszcze w miniony piątek, w dniu jej urodzin i zarazem 90 rocznicy urodzin Kapuścińskiego, mieliśmy się spotkać w gronie przyjaciół, w "Czytelniku", aby uczcić tę rocznicę... Ale nie była już w stanie przyjechać i wydawało się, że to tylko jeszcze jeden kryzys... - przekazał w poruszającym wpisie.

Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko

Nie żyje Alicja Kapuścińska

Alicja Kapuścińska miała problemy ze zdrowiem. Zmarła w cztery dni po skończeniu 89-lat. 

Sonda
Czy znasz reportaże Ryszarda Kapuścińskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE