Mińsk Mazowiecki. 41-latek ukradł… czołg! Swoją zdobycz ukrywał w budynku gospodarczym

i

Autor: Pixabay/ KPP w Mińsku Mazowieckim Mińsk Mazowiecki. 41-latek ukradł… czołg! Swoją zdobycz ukrywał w budynku gospodarczym

Cenny łup

Mińsk Mazowiecki. 41-latek ukradł… czołg! Swoją zdobycz ukrywał w budynku gospodarczym

2023-02-08 22:46

Policjanci z Mińska Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie o nietypowej kradzieży. 46-latek zgłosił kradzież czołgu! Mowa oczywiście o modelu kolekcjonerskim wartym 3600 zł. Funkcjonariusze szybko natrafili na trop złodziejaszka. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze za popełnione przestępstwo.

Mińsk Mazowiecki. 41-latek ukradł czołg!

Ostatniego dnia stycznia mińska policja otrzymała nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży. 46-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki zgłosił kradzież kolekcjonerskiego modelu czołgu. - Dla zgłaszającego przedmiot miał niezwykle wysoką wartość sentymentalną, ale także i materialną. Wartość skradzionego przedmiotu wynosiła 3600 zł. Zgłaszający dodał, że przedmiot zaginął po pracach remontowych, które odbywały się u niego w domu. Dodał, że w sprawę może być zamieszany mężczyzna, który pomagał mu przy remoncie - przekazał sierż. szt. Patryk Wiśniewski z mińskiej policji.

Tym tropem ruszyli funkcjonariusze i już następnego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży czołgu. - Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Policjanci odzyskali także skradziony czołg, który został ukryty w budynku gospodarczym na posesji zatrzymanego. Zabezpieczony przedmiot wrócił już do wdzięcznego właściciela, dla którego był niezwykle ważny - poinformował sierż. szt. Patryk Wiśniewski.

Złodziej odpowie za kradzież

Zatrzymany 41-latek przyznał się do dokonania kradzieży. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze za popełnione przestępstwo. - W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim - przekazał sierż. szt. Patryk Wiśniewski.

Mińsk Mazowiecki. 41-latek ukradł… czołg! Swoją zdobycz ukrywał w budynku gospodarczym

i

Autor: KPP w Mińsku Mazowieckim Mińsk Mazowiecki. 41-latek ukradł… czołg! Swoją zdobycz ukrywał w budynku gospodarczym
Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Nasi Partnerzy polecają