Morze łez w Ząbkach! Ciało pana Stasia już w mogile. Mieszkańcy okropnie za nim płakali

2021-01-18 15:03 Damian Ryndak
Morze kwiatów na grobie znanego i uwielbianego sklepikarza z Ząbek
Autor: Sebastian Wielechowski

W poniedziałek odbył się pogrzeb brutalnie zamordowanego pana Stanisława, znanego sklepikarza z Ząbek. Zmarłego 67-latka pożegnała rodzina, przyjaciele i koledzy oraz mieszkańcy miasta. Płacz za ukochanym sprzedawcą słychać było w całej okolicy. Jego ciało spoczęło w mogile na cmentarzu parafialnym. Grób utonął w pięknych czerwonych różach.

stas
Autor: mp
Grób Zamordowanego sklepikarza z Ząbek

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 11 w Kościele Zesłania Ducha Świętego przy ul. Powstańców w Ząbkach. W ostatniej drodze tragicznie zmarłego panu Stasiowi towarzyszyła rodzina oraz wszyscy mieszkańcy Ząbek. Kościół pękał w szwach. W trakcie homilii mieszkańcy ocierali łzy, które spływały im po policzkach. Ksiądz wielokrotnie wspominał uwielbianego przez wszystkich sklepikarza. Po uroczystościach w kościele kondukt żałobny z ciałem wyruszył na miejscowy cmentarz parafialny, gdzie w mogile spoczęło ciało brutalnie zamordowanego sklepikarza. Grób utonął w pięknych czerwono- białych różach. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 stycznia chwilę przed 19. Chwilę przed zamknięciem do sklepu wtargnął mężczyzna i zażądał od pana Stasia pieniędzy. Kiedy właściciel mu odmówił rzucił się na niego i zaczął okładać go najprawdopodobniej metalową pałką. Masakrował go dotąd, aż mężczyzna przestał się ruszać. Po wszystkim, wyszedł ze sklepu i uciekł. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Emeryt w stanie krytycznym trafił do szpitala, ale na ratunek było już za późno. Mimo wysiłku lekarzy zmarł. Policji do dziś nie udało się zatrzymać sprawcy tej makabrycznej zbrodni. Cały czas prowadzone są czynności.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE