Mościska. O włos od katastrofy lotniczej! Skierował wiązkę lasera prosto w samolot

i

Autor: Shutterstock Mościska. O włos od katastrofy lotniczej! Skierował wiązkę lasera prosto w samolot

Co za bezmyślność!

Mościska. O włos od katastrofy lotniczej! Skierował wiązkę lasera prosto w samolot

2022-09-24 21:35

Niewiele brakowało, a bezmyślny wybryk 30-latka mógł zakończyć się niewyobrażalną tragedią. Niewiele brakowało, a w Mościskach pod Warszawą doszłoby do katastrofy lotniczej. Wszystko przez to, że 30-latek "bawił się" z pozoru nieszkodliwym gadżetem. Mężczyzna skierował wiązkę lasera w kierunku samolotu, co mogło oślepić pilota!

Mościska. Skierował wiązkę lasera prosto w samolot

Było już po godz. 20:30, gdy dyżurny komendy w Starych Babicach przyjął bardzo niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że ktoś skierował wiązki lasera w kierunku dwumiejscowego samolotu odbywającego lot szkoleniowy w rejonie miejscowości Mościska! Takie działanie mogło oślepić pilota i doprowadzić do katastrofy lotniczej!

Nie przegap: Brutalne morderstwo 16-letniej Kornelii pod Konstancinem. Jest apelacja od wyroku. Prokuratura żąda dożywocia dla jednego ze sprawców

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Zatrzymali oni 30-letniego mężczyznę i zabezpieczyli laser. Jak się okazało, 30-latek był nietrzeźwy. - Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie - przekazała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja ze starobabickiej komendy policji.

30-latek usłyszał zarzuty

Zatrzymany 30-latek odpowie za swoje bezmyślne zachowanie. Mężczyźnie przedstawiono już zarzut nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu powietrznym. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla Warszawy-Woli.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają