Myśliwce F-16 przeleciały nad Warszawą. Mieszkańcy zaniepokojeni. Co się dzieje?!

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS

Jest czego się bać?

Myśliwce F-16 przeleciały nad Warszawą. Mieszkańcy zaniepokojeni. Co się dzieje?!

2023-02-06 17:16

W poniedziałek po południu (6 lutego) cztery myśliwce F-16 przeleciały nad Warszawą. Ich widok zaniepokoił część mieszkańców stolicy. Czy jest czego się obawiać? Czy przelot wojskowych myśliwców ma związek z trwającą od blisko roku wojną na Ukrainie? A może to tylko szkolenie? Odpowiedź w artykule.

Myśliwce F-16 nad Warszawą

W poniedziałkowe popołudnie mieszkańcy Warszawy mogli usłyszeć huk i świst. Wystarczyło spojrzeć w górę, by dostrzec, co spowodowało hałas. Niepokojącym dźwiękom towarzyszył widok czterech wojskowych myśliwców F-16 na niebie.

Taki widok u części mieszkańców stolicy mógł wywołać dreszcz niepokoju. Po pierwsze myśliwce F-16 rzadko latają nad Warszawą. Po drugie za naszą wschodnią granicą od blisko roku trwa wojna, która również w naszym kraju wywołuje atmosferę zagrożenia i niepewności o przyszłość.

Myśliwce F-16 nad Warszawą. Co się dzieje?

Wszystkich zaniepokojonych uspokajamy – nie ma powodów do obaw. Wszelkie wątpliwości rozwiał ppłk. Marek Pawlak, rzecznik prasowy Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, w rozmowie z portalem Onet.

- Potwierdzam, rzeczywiście nad Warszawą przeleciały cztery myśliwce F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. To nie są ćwiczenia. Na placu Piłsudskiego w Warszawie trwa uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Ten przelot myśliwców był jednym z elementów tych uroczystości - powiedział Onetowi ppłk. Pawlak.

Jak dodał, to była jednorazowa akcja i myśliwce F-16 z pewnością nie będą już straszyły warszawiaków w poniedziałkowy wieczór.

Przypominamy, że stanowisko Dowódcy Generalnego RSZ objęte zostało przez generała broni Wiesława Kukułę. Oficjalnie mianował go 6 lutego prezydent RP Andrzej Duda, jako zwierzchnik Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany