Na czerwonym świetle, po chodniku… Pośpiech kosztował go krocie

i

Autor: WRD KSP Na czerwonym świetle, po chodniku… Pośpiech kosztował go krocie

Na czerwonym świetle, po chodniku… Pośpiech kosztował go krocie [WIDEO]

2022-04-26 11:43

Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Szczególnie za kółkiem. Przekonał się o tym kierowca, który po godz. 21 mknął ulicą Modlińską i postanowił zlekceważyć sygnalizację świetlną. To, w jaki sposób to zrobił, jeszcze bardziej jeży włosy na głowie. Pech chciał, że tuż za nim jechali policjanci z grupy SPEED, którzy doskonale widzieli jego niebezpieczne manewry.

Było po godz. 21, gdy policjanci z grupy SPEED, patrolując teren w nieoznakowanym radiowozie , na ulicy Modlińskiej, zauważyli kierującego, który ani myślał zatrzymać się przed sygnalizatorem świetlnym. Mimo, że pokazywał on czerwone światło, kierowca postanowił to zlekceważyć i kontynuować jazdę.

Przeczytaj też: Driftował na rondzie, na zabawie przyłapali go policjanci. Kwota mandatu zwala z nóg [WIDEO]

Ominął wszystkie pojazdy czekające na zmianę świateł i przejechał po chodniku! To cud, że przez jego lekkomyślność nikt nie ucierpiał. Gdyby w czasie szaleńczej jazdy kierowcy któryś z pieszych znajdował się w tym miejscu, mogłoby dojść do niewyobrażalnej tragedii. A niewiele brakowało...

- W czasie bezmyślnego manewru, przez przejście dla pieszych przechodziła grupa osób. Na szczęście do wypadku nie doszło - przekazał Wydział Ruchy Drogowego Komend Stołecznej Policji.

Policjanci, nie tracąc czasu, ruszyli za lekkomyślnym kierowcą i zatrzymali go nieopodal skrzyżowania. Całą niebezpieczną sytuację młodego mężczyzny uwiecznił videorejestrator w ich radiowozie. Za brak zdrowego rozsądku podczas jazdy kierowcy przyszło słono zapłacić.

- Młody mężczyzna za swoje nieodpowiednie zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych. Miejmy nadzieję, że po zapłaceniu tak wysokiej grzywny, w przyszłości powstrzyma się od niebezpiecznych zachowań na drodze - poinformował WRD.

Na czerwonym świetle, po chodniku… Pośpiech kosztował go krocie
Sonda
Czy kary dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany