Na drogę wbiegły trzy maleństwa. Jedno nie przeżyło uderzenia. Do szpitala trafił 22-letni kierowca Hondy

i

Autor: OSP Mordy Zdjęcie ilustracyjne

PRZERAŻAJĄCE

Na drogę wbiegły trzy maleństwa. Jedno nie przeżyło uderzenia. Do szpitala trafił 22-letni kierowca Hondy

2023-01-12 10:03

W poniedziałek (9 stycznia) miał miejsce potworny wypadek pod Ciechanowem. Na jezdnię, przed rozpędzoną Hondę Accord, wbiegły trzy młodziutkie łosie. 22-letni kierujący samochodem osobowym nie zdążył wyhamować. Uderzył w jednego, zwierzę padło. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala z urazami głowy.

Ojrzeń. Potworny wypadek z udziałem łosi. 22-latek trafił do szpitala

Potworny wypadek miał miejsce w poniedziałek (9 stycznia) w okolicach godziny 17. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia ustalili, że 22-letni kierowca Hondy Accord poruszał się drogą relacji Młock-Ojrzeń.

Dwa kilometry przed Ojrzeniem, wprost przed pojazd wbiegły trzy młode łosie. Niestety kierowca uderzył w jednego z nich – przekazała nadkom. Jolanta Bym z ciechanowskiej policji.

Kierowca, chwilę po uderzeniu, wjechał do rowu, odbił się od niego i wrócił na jezdnię. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy zbadali poszkodowanego. 22-latek z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z autem.

Na drodze zachowajmy szczególną ostrożność. Policja apeluje!

Podczas podróży, zwłaszcza w terenach leśnych, pamiętajmy o kilku zasadach bezpieczeństwa:

  • Dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu. Zwracajmy wówczas baczną uwagę na pobocza.
  • Oślepione przez światła reflektorów zwierzę rzadko ucieka, w większości przypadków zatrzymuje się i staje w bezruchu.
  • Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.
  • Zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz wydłuża drogę hamowania rozpędzonego auta.
Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?

Czy wiesz, że weterynarze to grupa najsilniej obarczona ryzykiem śmierci samobójczej?

Posłuchaj rozmowy o blaskach i cieniach zawodu weterynarza!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają