Urządził sobie dyskotekę pod blokiem. Uciekając staranował dwa auta, w tym radiowóz

2021-05-11 15:00 Alicja Guz
Nad ranem urządził sobie dyskotekę pod blokiem. Gdy próbował uciec staranował radiowóz
Autor: Straż Miejska, Warszawa zdjęcie ilustracyjne

Obywatel Ukrainy najpierw urządził sobie dyskotekę pod blokiem, a później jechał swoim volvo na podwójnym gazie. W pewnym momencie pijany 35-latek nie zapanował nad swoim autem i z impetem uderzył w zaparkowaną obok toyotę. Mężczyzna nie dawał jednak za wygraną i chciał kontynuować swoją podróż z przygodami. Wrzucił wsteczny bieg i rozległ się kolejny huk. Jego volvo wjechało w radiowóz strażników miejskich.

Dochodziła godz. 2:40 w niedzielę, 9 maja. Strażnicy miejscy dostali zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej na Bielanach. Z informacji, jaką otrzymali, wynikało, że w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Romaszewskiego ktoś urządził sobie dyskotekę i bardzo głośno słucha muzyki. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W końcu 3 nad ranem to nie najlepsza pora na samochodową imprezę pod blokiem.

ZOBACZ TEŻ: Gigantyczna akcja służb w Warszawie. Ewakuacje w kilkudziesięciu miejscach. Znamy powód

Gdy strażnicy dojeżdżali na miejsce, ich uwagę zwróciło srebrne volvo, które gwałtownie ruszyło i skierowało się w stronę ulicy Magiera. Nagle podczas skręcania w prawo kierowca auta stracił nad nim panowanie i z impetem wjechał w zaparkowaną obok toyotę yaris.

To nie zatrzymało jednak mężczyzny. Postanowił kontynuować swoją nocną eskapadę. Wrzucił wsteczny bieg i jadąc tyłem, niespodziewanie uderzył w nadjeżdżający radiowóz. To definitywnie zakończyło jego podróż. Funkcjonariusze błyskawicznie uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Okazało się, ze kierownicą volvo siedział 35-letni Ukrainiec. Sam przyznał, że pił alkohol. Patrol policji, który został wezwany na miejsce, szybko to potwierdził. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym przez mężczyznę powietrzu.

Postępy prac na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE