Nadchodzi totalne załamanie pogody. Wielkie ulewy i potężny chłód

i

Autor: SHUTTERSTOCK Nadchodzi totalne załamanie pogody. Wielkie ulewy i potężny chłód

Nadchodzi totalne załamanie pogody. Wielkie ulewy i potężny chłód

2022-04-11 12:40

Prognoza pogody na święta wielkanocne może wielu warszawiaków zasmucić. Na weekend 16-17 zapowiadane są gwałtowne ulewy i potężny chłód. Najprawdopodobniej spadnie również śnieg, który może spowodować paraliż komunikacyjny. Kiedy będziemy mogli pożegnać się z taką aurą? Zobacz prognozę pogody na najbliższe dni!

Prognoza pogody na Wielkanoc

Synoptycy nie mają żadnych wątpliwości – nadchodzi totalne załamanie pogody!

Podczas świąt Wielkanocnych czekają nas wielkie ulewy oraz potężny chłód. Do czwartku pogoda będzie nas jeszcze rozpieszczała i tak, we wtorek 12 kwietnia możemy mieć nawet 11 stopni Celsjusza. W środę oraz czwartek prognozowana temperatura to nawet 14 i 18 stopni Celsjusza!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warszawa przejmuje okupowane "Szpiegowo". Rosjanie wynajęli grupę ochroniarzy

Prognoza pogody na Wielki Piątek

Według norweskiego instytutu meteorologicznego, w Wielki Piątek czekają nas ulewne deszcze, które będą towarzyszyć nam przez cały dzień. Możemy oczekiwać również znacznego oziębienia. Prognozowana pogody na ten dzień to 8-9 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a w nocy, w okolicy zera. Na sile przybierze również wiatr, którego prędkość z 7 km/h w poprzednich dniach zwiększy się do ponad 30 km/h.

Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem

Prognoza pogody na Wielką Sobotę

Totalne załamanie pogody nastąpi w Wielką Sobotę. Tego dnia prognozowana temperatura to tylko 6 stopni Celsjusza. 16 kwietnia będziemy również mieć ogromną wilgotność powietrza. Według prognozy pogody we wtorek 12 kwietnia wilgotność powietrza wyniesie jedyne 50 proc., w sobotę już prawie 90 proc. Według synoptyków na sile przybierze również wiatr, którego prędkość może sięgać nawet 40 km/h. Warto również wspomnieć, że w Wielką Sobotę możemy spodziewać się ulewnych deszczy, które będą nam towarzyszyły przez cały dzień.

Prognoza pogody na Wielką Niedzielę

Wielka Niedziela to pierwszy dzień po Triduum Paschalnym w kościele katolickim. Tego dnia, prognozowana temperatura to tylko 5 stopni Celsjusza w dzień. W nocy słupki rtęci mogą pokazać nawet stopień poniżej zera. W nocy z poniedziałku na niedzielę może spać również śnieg.

Pogoda w następnym tygodniu również nie będzie nas rozpieszczać, bowiem poniedziałek i wtorek, 18 oraz 19 kwietnia, zapowiadają się deszczowo. Synoptycy informują, że w nocy, kiedy temperatura spadnie poniżej zera, może również spać śnieg.

Kiedy możemy spodziewać się jakiegokolwiek ocieplenia? Wahania temperatur i ciśnienia źle wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Miejmy nadzieję, że prawdziwa wiosna i wyższe temperatury przyjdą do nas już niedługo, i co więcej, zostaną z nami na dłużej.

Sonda
Jesteś już gotowy/a na wiosnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE