WARSZAWSKIE POZARY

i

Autor: Redakcja SE

Pożary, jakich Warszawa nigdy nie zapomni. Te wydarzenia wstrząsnęły stolicą! [GALERIA]

2020-12-06 9:00

Tego nikt się nie spodziewał. Ogień wybuchł wieczorem, a walka z żywiołem trwała kilka godzin. Śmiercionośny żywioł przenosił się na kolejne piętra, trawił kolejne pomieszczenia. Budynek zamienił się w kulę ognia. Zdjęcia mrożą krew w żyłach.

Największy pożar od lat

Wielki dom towarowy płonął niczym pochodnia. Płomienie było widać z odległości kilkudziesięciu metrów. 21 września 1975 r., na szóstym piętrze Centralnego Domu Towarowego przy skrzyżowaniu al. Jerozolimskich i Kruczej wybuchł potężny pożar. W pomieszczeniu, gdzie pojawiły się płomienie składowane były dywany, wykładziny podłogowe i inne łatwopalne materiały. Ogień szybko rozprzestrzeniał się po kolejnych piętrach. Ostatecznie płomienie nie strawiły jedynie fundamentów budynku. Centralny Dom Towarowy był pierwszą konstrukcją z nowoczesną instalacja przeciwpożarową, która... nie zadziała. 

Jak doszło do pożaru?

Po ugaszeniu pożaru wszczęto śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn. Wykluczono usterkę sieci elektrycznej. Według nieoficjalnych informacji śledczy mieli stwierdzić podpalenie, a sprawę po cichy umorzyć. Za oficjalną przyczynę podano awarię schodów. 

To jeden z najgroźniejszych pożarów w historii stolicy. Zdjęcia z innych pożarów, które wstrząsnęły Warszawą zamieściliśmy w galerii poniżej. Niektóre zdjęcia mrożą krew w żyłach:

Pożar mieszkania na Marszu Niepodległości. Narodowcy rzucali race w balkon z flagą LGBT
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany