Napad, pościg i strzały w Nadarzynie. Ukradli torbę, w której było ... 50 zł

2019-12-06 14:23 md
Napad w Nadarzynie
Autor: Wawa News 24

Są zarzuty dla 4 osób zatrzymanych po napadzie na właściciela kantoru w Nadarzynie. Mężczyźni odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i zniszczenie mienia.

Do napadu doszło w środę. PISALIŚMY O TYM TUTAJ. Dwaj napastnicy – Norbert S. oraz Jackek S. dwoma samochodami staranowali volvo którym podróżował właściciel kantoru. Jeden z mężczyzn doprowadził do wypadku, drugi zajechał drogę z tyłu tak by ofiara nie mogła uciec. Obaj pałkami teleskopowymi zbili szybę w aucie i ukradli torbę w której było 50 złotych.

- Po wszystkim udali się samochodem kierowanym przez Norberta S. w kierunku miejscowości Puchały, gdzie czekali na nich Piotr C. i Gabriel C., jednakże do spotkania nie doszło w wyniku interwencji funkcjonariuszy policji – wyjaśnił Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Do zatrzymania doszło w Wólce Kossowskiej. Policjanci podczas pościgu użyli broni. Jeden ze sprawców napadu został ranny. Podejrzani byli już wcześniej notowani i karani m.in za napady i w łamania - a jeden z nich nawet za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Sąd zadecyduje czy trafią na trzy miesiące do aresztu.