Posłanka Joanna Fabisiak nauczy Ukrainki polskiego

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS, shutterstock

Nauka języka dla Ukraińców. Posłanka będzie uczyć polskiego uchodźczynie w Warszawie

2022-04-03 16:03

Warszawska posłanka, wspólnie z Warszawską Spółdzielnią Mieszkaniową organizują bezpłatną naukę języka polskiego dla uchodźczyń z Ukrainy. - Też będę uczyć, jestem po metodyce nauczania języka – mówi nam posłanka Joanna Fabisiak. Zapisywać się można do 6 kwietnia. - Zależy nam szczególnie na kobietach, które chcą pracować, ale barierą jest nieznajomość języka polskiego. Usyniemy tę barierę, otworzymy bramę języka - deklaruje posłanka.

Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa udostępniła bezpłatnie sale do nauki w centrum Warszawy, a posłanka Joanna Fabisiak skrzyknęła swoich znajomych, studentów, nauczycieli i wspólnie szykują cykl intensywnych kursów języka polskiego dla uchodźczyń z Ukrainy. - Nastawiamy się przede wszystkim na kobiety, które mówią nam, że chcą pracować, chcą móc na siebie zarobić, ale barierą jest nieznajomość języka. Otwórzmy im tę bramę języka, a pomożemy im znaleźć pracę – mówi pomysłodawczyni akcji, warszawska posłanka, z wykształcenia polonistka, wieloletni samorządowiec i działaczka społeczna, założycielka Fundacji Świat na Tak.

Lekcje w języka polskiego dla Ukrainek będą się odbywały 3 razy w tygodniu po 3 godziny od 20 kwietnia do 20 lipca. - Terminy ustalimy, gdy już będziemy wiedzieli ile osób się zgłosi. Myślę, że osoby z Ukrainy, które już miały do czynienia z alfabetem łacińskim, po takim intensywnym, użytkowym i komunikatywny,m kursie poradzą sobie na naszym rynku pracy – mówi organizatorka. Co ważne, Ukrainki na taki kurs mogą przyjść z dziećmi – będzie zapewniona opiekunka i mini przedszkole, zorganizowane wspólnie z Warszawską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Żeby jednak Ukrainki mogły z bezpłatnych zajęć skorzystać, muszą się o tym dowiedzieć. A skoro nie znają języka polskiego, nie przeczytają tego artykułu. Warszawiacy, powiedzmy znajomym Ukrainkom, że jest szansa na zlikwidowanie językowej bariery.

Zapisywać się można do 6 kwietnia telefonicznie 22 828 63 79 lub mailowo joanna.fabisiak@sejm.pl

Zostawiłam córeczkę na wojnie, żeby ratować życie drugiej. Potrzebuję pomocy - rozpaczliwy apel Ireny z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE