Nie mógł dostać się do swojego auta. Wybił szybę i zasnął w cudzym

2021-09-21 20:05
Nie mógł dostać się do swojego auta. Wybił szybę i zasnął w cudzym
Autor: Pixabay Nie mógł dostać się do swojego auta. Wybił szybę i zasnął w cudzym

Szokujący incydent na Targówku. 34-latek wybił szybę w cudzym aucie, wszedł do środka i zasnął! Drzemkę przerwali mu patrolujący dzielnicę policjanci. Nieprawdopodobne, w jaki sposób mężczyzna tłumaczył swoje chuligańskie zachowanie. Na domiar złego okazało się, że był kompletnie pijany i ledwo trzymał się na nogach.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w ubiegły weekend. Policjanci z Targówka, pełniący nocną służbę, otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pojazdu. Natychmiast udali się we wskazane miejsce. Ostrożnie podeszli do zaparkowanego opla. Ich oczom ukazała się wybita szyba i siedzący na miejscu kierowcy mężczyzna. 34-latek spał w najlepsze.

Mundurowi postanowili nie czekać, aż śpioch sam się obudzi. Przerwali drzemkę mężczyzny, którego zdziwił widok funkcjonariuszy. Od 34-letniego Michała M. czuć było mocną woń alkoholu. Mężczyzna ewidentnie był pijany. - Mówił bełkotliwie, a po wyjściu z samochodu miał problem z utrzymaniem równowagi - wyjaśniła kom. Paulina Onyszko z policji na Targówku. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,60 promila w wydychanym powietrzu.

Gdy do zaspanego i kompletnie pijanego Michała M. dotarło, w jakiej sytuacji się znalazł, zaczął gorączkowo tłumaczyć się policjantom. - Wyjaśnił, że było mu zimno i nie mógł dostać się do swojego auta, więc postanowił przespać się w innym. Aby dostać się do opla, wybił szybę koszem na śmieci - przekazała kom. Onyszko.

Policjanci zatrzymali Michała M. Właściciel opla, który uszkodził mężczyzna, złożył na policji oficjalne zawiadomienie. Straty w postaci wybitej szyby i zniszczonej powłoki lakierniczej oszacował na kwotę 1000 złotych. Gdy 34-latek wytrzeźwiał, usłyszał zarzut dotyczący zniszczenia cudzego mienia. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?
Super Raport 21.09 (Goście: Jarosław Gowin - Porozumienie, Krzysztof Bosak - Konfederacja) Sedno Sprawy: Marcin Kierwiński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE