Południowa Obwodnica Warszawy nie daje spać mieszkańcom

i

Autor: Paweł Dąbrowski Południowa Obwodnica Warszawy nie daje spać mieszkańcom

Nie śpią przez Południową Obwodnicę Warszawy! Setki mieszkańców alarmują urzędników o hałasie [WIDEO, GALERIA]

2021-01-21 7:03

To jest koszmar! – tak w ubiegłym tygodniu mieszkańcy Wawra komentowali otwarcie Południowej Obwodnicy Warszawy w rozmowie z "Super Expressem". Ponad 800 miejscowych interweniowało w sprawie uciążliwego hałasu w urzędzie dzielnicy. Do apelu o zamontowanie brakujących ekranów akustycznych zaczęli się też dołączać mieszkańcy Wilanowa!

Brak objazdów przed tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Ekspert MASAKRUJE drogowców!

- Kiedyś była tu polana, ptaszki śpiewały, a teraz jeden wielki szum. Tu już nie da się żyć – żalił się w ubiegłym tygodniu Tomasz Butryn (52 l.), mieszkaniec bliźniaka przy ul. Celulozy w Wawrze. Jemu i jego sąsiadom spędza sen z powiek ciągły szum pędzących nową Południową Obwodnicą Warszawy aut. Trasa została wybudowana kilkadziesiąt metrów od ich domostw, z tym że wykonawca zapomniał w tym miejscu postawić ekranów akustycznych. Dodatkowo materiał, z którego wykonana jest jezdnia to nie asfalt, a beton! Co potęguje uciążliwy huk.

Domy trzęsą nam się przez Południową Obwodnicę Warszawy. Życie mieszkańców stało się koszmarem

W końcu mieszkańcy nie wytrzymali… na poniedziałkowej Komisji Rozwoju Rady Dzielnicy Wawer padła liczba ponad 800 osób, które zgłosiły się do urzędników z prośbą o pomoc! - Z pewnością będziemy w tej sprawie interweniować. Radni dzielnicy poświęcili temu oddzielny punkt obrad podczas środowej sesji – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik urzędu dzielnicy Wawer Aleksandra Słowińska. Samorządowcy chcą wykonać kompleksowe pomiary akustyczne wzdłuż całego odcinka POW znajdującego się na terenie dzielnicy. Z wynikami mają iść do wykonawcy trasy. 

Południowa Obwodnica Warszawy jak trasa MARZEŃ. Zobacz niezwykłe zdjęcia i FILM z przejazdu!

Południowa Obwodnica Warszawy nie daje spać mieszkańcom

Okazuje się, że problem braku ekranów dotknął też mieszkańców Wilanowa. - Ten szum nie daje mi spać. Dzień, w którym ta trasa została otwarta, to był ostatni dzień spokoju w tym miejscu. To, że nie postawili tu ekranów to jakaś farsa – żalił się w środę Roman Derda (74 l.), mieszkaniec domku jednorodzinnego przy ulicy Bruzdowej na Wilanowie. Do naszej redakcji zaczęły spływać sygnały o uciążliwym hałasie od mieszkańców całej dzielnicy. Jak się okazuje odpowiedzialna za ten problem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wykonać korektę w kwestii ekranów akustycznych. Musi to jednak nastąpić po tzw. analizie porealizacyjnej. Cała procedura może potrwać nawet kilka lat. Do tego czasu mieszkańcy będą musieli przyzwyczaić się do hałasu?

Jak ominąć tunel Południowej Obwodnicy Warszawy? Urzędnicy: „To nie nasza sprawa”

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki