Nie żyją dwie rodziny. Wiemy, co ustalili śledczy w sprawie wypadku w Elżbietowie [ZDJĘCIA]

2021-07-04 7:54
Nie żyją dwie rodziny. Są pierwsze ustalenia w sprawie wypadku w Elżbietowie. Wiemy, co ustalili śledczy
Autor: Tadeusz Mróz, Marek Kudelski / Super Express Nie żyją dwie rodziny. Są pierwsze ustalenia w sprawie wypadku w Elżbietowie. Wiemy, co ustalili śledczy

Huk tragicznego wypadku w Elżbietowie wciąż rozbrzmiewa w okolicy. Wypadek, w którym zginęła piątka osób, w tym troje dzieci, na długo pozostanie w pamięci tamtejszej społeczności. Lokalne władze złożyły kondolencje. Ze względu na powagę sytuacji, sprawę bada prokuratura. Pojawiają się nowe fakty, a już wkrótce odbędzie się sekcja zwłok.

W tragicznym wypadku w Elżbietowie zginęło pięć osób, w tym troje dzieci. Mieszkańcy wsi są wstrząśnięci koszmarem, który rozegrał się nieopodal ich domów. Nasz reporter rozmawiał z 67-letnim panem Andrzejem, który stwierdził, że nigdy czegoś takiego nie widział.

- Tu już niejeden wypadek był. Tutaj powinno być co najmniej oświetlenie. Dzieci do szkoły to trzeba wozić samochodem, bo samych ich strach puścić powiedział.

Zobacz koniecznie: Tak doszło do tragedii w Elżbietowie. Ostatnie chwile sekunda po sekundzie [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

– Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca skodą nie zatrzymała się przed znakiem STOP i na skrzyżowaniu zderzyła się z ciągnikiem siodłowym marki Volvo. Zginęły wszystkie osoby podróżujące samochodem osobowym – przekazała mł. asp. Agnieszka Dzik.

Wypadek w Elżbietowie. Pierwsze ustalenia policji i prokuratury

Sprawą tragicznego wypadku w Elżbietowie zajęła się policja pod nadzorem prokuratury. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że sprawcą wypadku była 47-letniaMałgorzata L. To właśnie ona siedziała za kierownicą Skody, która zderzyła się z TIR-em. Autem podróżowały jeszcze cztery osoby: 9-letnia córeczka kierowcy, Zosia, 39-letnia pasażerka, Małgorzata P. i jej dwie córeczki, Julia i Weronika, w wieku od 4 i 7 lat. Cała piątka zginęła na miejscu wypadku. 

Pierwsze ustalenia wskazują, że sprawcą wypadku była kierująca samochodem osobowym marki Skoda, przy czym oczywiście trwają dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia. W wypadku zginęło pięć osób, w tym troje dzieci. Kierowca volvo został przebadany na zawartość alkoholu i środków odurzających. Sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w najbliższym możliwym terminie przekazała prokurator rejonowa z Sochaczewa Małgorzata Borek.

Przeczytaj: Na "skrzyżowaniu śmierci" w Elżbietowie zginęły matki i ich dzieci. Mieszkańcy wsi otwierają się po potwornym wypadku

Śmiertelny wypadek w Elżbietowie. Wzruszające kondolencje od Gminy Iłów

Na stronie internetowej Gminy Iłów pojawiły się wzruszające kondolencje lokalnego samorządu.

"Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci w wypadku samochodowym mieszkanek naszej gminy, śp. Małgorzaty L. oraz córki Zofii oraz śp. Małgorzaty P. z córkami Julią i Weroniką. Wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim składają Jan Kraśniewski, Wójt Gminy Iłów oraz Sławomir Tomaszewski, Przewodniczący Rady Gminy Iłów."

Sprawdź: Wiemy, jak doszło do potwornego wypadku w Elżbietowie. Szokujące nagranie rozwiewa wątpliwości

Potworny wypadek w Elżbietowie. Nie żyje 5 osób
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE