Legia

Autor: Redakcja ESKA INFO Legia

Niemoc przełamana. Pewne zwycięstwo Legii z Pogonią

2018-04-08 17:49

Legia Warszawa wygrała z Pogonią Szczecin 3:0. Bramki w tym meczu zdobyli Kasper Hamalainen, Jarosław Niezgoda oraz Sebastian Szymański.

Początkowo gospodarze mieli problem ze stworzeniem dogodnej sytuacji bramkowej. Legioniści utrzymywali się przy piłce, ale brakowało im kreatywności. W 26. minucie Kasper Hamalainen, który najlepiej znalazł się w zamieszaniu pod bramką gości i mocnym strzałem z półwoleja trafił do siatki Pogonii. Piłka nabrała jeszcze rotacji po przypadkowym odbiciu przez Kamila Drygasa. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania zaczęła się dobrze dla podopiecznych trenera Jozaka. W 48. minucie Kasper Hamalainen zagrał prostopadłą piłkę do Jarosława Niezgody, który zszedł do środka i uderzył z 16. metra, a piłka wpadła do bramki.

Trzecie trafienie dołożył Sebastian Szymański, po dwójkowej akcji z Michałem Kucharczykiem.

Dzięki tej wygranej wojskowi fazę zasadniczą zakończyli na trzeciej pozycji, ale ich strata do lidera wynosi zaledwie punkt. Następne spotkanie, już w ramach rudny mistrzowskiej za tydzień. Legioniści podejmą na własnym boisku Zagłębie Lubin.