Napaść w taksówce

i

Autor: SHUTTERSTOCK Napaść w taksówce

Kolejni skazani

Warszawa. Nowe wyroki za gwałty w taksówkach na aplikacje. Tym razem sprawcy posiedzą dłużej

2023-03-16 22:54

W warszawskich sądach zapadły kolejne wyroki za gwałt na pasażerkach taksówek na aplikację. Skazani kierowcy spędzą w więzieniu kilka lat. To jednak dopiero początek, bo jak donosi Gazeta Wyborcza, w podobnych sprawach toczy się aż 14 innych postępowań. Niestety, to jedynie wierzchołek góry lodowej, bo gwałtów w przewozach firm takich jak Uber czy Bolt było znacznie więcej.

Warszawa. Kolejny wyrok dla gwałciciela za kierownicą

Pierwszy wyrok, jaki zapadł w sprawie wykorzystania seksualnego pasażerki, sąd ogłosił w grudniu 2022 r. Kara była śmiesznie niska, gwałciciel odsiedzi bowiem 2,5 roku i musi zapłacić 20 tys. złotych ofierze. Teraz zapadły jednak surowsze wyroki. Z publikacji Gazety Wyborczej wynika, że w lutym i marcu zakończyły się kolejne sprawy. Jednym ze skazanych jest Anar M. Śledczy udowodnili, że oskarżony pod koniec 2021 r. zgwałcił swoją pasażerkę. Udało się go złapać, bo ofiara następnego dnia zgłosiła się na policję i zabezpieczyła ślady. Anar W. został skazany na 4,5 roku więzienia i 20 tys. zł zadośćuczynienia.

Podobny wyrok usłyszał Giorgi V. z Gruzji. Jak czytamy w artykule „Wyborczej”, Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia skazał go na cztery lata odsiadki. Wszystkie wyroki są nieprawomocne. Takich wyroków będzie z pewnością więcej. Od 2016 r. w Warszawie na policję zgłosiło się prawie 70 ofiar seksualnych przestępców w przewozach na aplikację.

Sonda
Jak oceniasz działania sądów w Polsce
Nasi Partnerzy polecają