Nowy letni basen w samym środku Warszawy. Wiemy ile kosztuje i co jest w ofercie

i

Autor: Materiały prasowe Nowy letni basen w samym środku Warszawy. Wiemy ile kosztuje i co jest w ofercie

Nowy letni basen w samym środku Warszawy. Wiemy ile kosztuje i co jest w ofercie

2022-07-03 13:02

W samym centrum Warszawy powstał nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery i odświeżone boisko do siatkówki. Te wszystkie atrakcje znalazły się pod adresem Inflancka 8, to niewiele ponad 3 kilometry od Pałacu Kultury i Nauki. Pływając w basenie można odnieść wrażenie, że z każdej strony jest się otoczonym wysokimi blokami.

Masa atrakcji

Modernizacja obiektu zaczęła się zaraz po sezonie letnim 2021. Całkowicie przebudowano basen zewnętrzny o długości 25 metrów z częścią relaksacyjną, zamontowano 50-metrową zjeżdżalnię oraz gejzery i wodne masażery, odnowione zostało także boisko do siatkówki o wymiarach 8 m x 16 m, które powstało w miejsce asfaltowego. Udało się także wygospodarować miejsce na foodtrucki.

Dostępny dla niepełnosprawnych

Jak chwali się miasto w komunikacie prasowym, obiekt został dostosowany do osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano pochylnie oraz usunięto bariery architektoniczne utrudniające korzystanie chociażby osobom poruszającym się na wózkach. Warszawa wydała na całą inwestycję 6,6 mln. zł.

Oficjalne otwarcie

Baseny letnie Ośrodka Inflancka działają od 29 czerwca, zaś oficjalne otwarcie nastąpiło w piątek 1 lipca z programem animacji i atrakcji, rozpisanym do niedzieli, 3 lipca. - Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów w Ośrodku Inflancka przebiegła zgodnie z planem, a warszawianki i warszawiacy już od dziś mogą korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w sercu naszego miasta. Zapraszam tu szczególnie w upalne, wakacyjne dni - mówiła przy okazji otwarcia wiceprezydentka m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Ile kosztuje wejście?

Całodniowy bilet normalny kosztuje 31 zł (z Kartą Warszawiaka 25 zł), a ulgowy 23 zł (z Kartą Młodego Warszawiaka 18 zł). Pełen cennik oraz godziny otwarcia dostępne są pod linkiem.

Sonda
Lubisz latem chodzić na basen?
Rozbudowa basenów przy ul. Inflanckiej w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE