Nurt Wisły porwał łódkę. Zapłakane dzieci nie wiedziały co robić. Ich ojciec machał rękami i krzyczał pomocy

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA Nurt Wisły porwał łódkę. Zapłakane dzieci nie wiedziały co robić. Ich ojciec machał rękami i krzyczał pomocy

CHWILE GROZY W WODZIE

Nurt Wisły porwał łódkę. Zapłakane dzieci nie wiedziały co robić. Ich ojciec machał rękami i krzyczał pomocy

2023-07-13 7:30

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 11 lipca. Tej wyprawy na pewno nie zapomną na długie miesiące. W pewnej chwili silnik w drewnianej łódce, którą płynął ojciec z trójką dzieci, zgasł. Nurt zaczął znosić rodzinę na piaszczystą łachę przy jednym z filarów mostu Poniatowskiego. Z pomocą przypłynęli strażnicy miejscy, którzy patrolowali okolice.

Warszawa, Śródmieście. Funkcjonariusze uratowali życie rodzinie w drewnianej łódce

Strażnicy miejscy, którzy wtorkowym popołudniem, 11 lipca, patrolowali Wisłę zauważyli w pewnym momencie drewnianą łódź, którą płynął mężczyzna z trójką małych dzieci. Widać było, że w okolicach mostu Poniatowskiego sterujący łódką ojciec zaczął mieć problemy z silnikiem. Rozpaczliwie próbował go uruchomić. Nurt rzeki był tak silny, że łódka zaczęła płynąć w kierunku piaszczystej łachy przy jednym z filarów mostu.

Na nasz widok mężczyzna zaczął machać rękami, abyśmy podpłynęli. Gdy się zbliżyliśmy zobaczyliśmy zdenerwowane maluchy w wieku od 2 do 6 lat. Wszystkie były w kapokach, ale najmłodsze było zapłakane. Poinformował, że ma kłopoty z silnikiem i nie może go ponownie uruchomić powiedział po interwencji starszy inspektor Mirosław.

Funkcjonariusze podjęli dzieci, a ojca odholowali z łódką do plaży przy porcie Czerniakowskim. Dzięki szybkiej reakcji strażników, rodzinna przygoda zakończyła się happy endem.

Sonda
Umiesz pływać?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany