Katastrofa ekologiczna w Wiśle. Tysiące martwych ryb w rzece w Warszawie!

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Katastrofa ekologiczna w Wiśle. Tysiące martwych ryb w rzece w Warszawie!

KATASTROFA EKOLOGICZNA

"Nie mamy Wisły, mamy ściek!" Martwe ryby z rzeki w Warszawie wynoszone są w worach!

2022-07-27 18:01

Tajemnicza śmierć tysięcy ryb w Wiśle w Warszawie budzi grozę i rodzi wiele pytań. Mieszkańcy informują, że widzieli służby miejskie skierowane do wyzbierania zdechłych ryb zalegających przy brzegach rzeki. Na naszych zdjęciach i filmach widać, że worki na śmieci były pełne nieżywych ryb! Teraz ten sam teren jest wysprzątany i czysty. - Zbierano ryby i ukrywano skalę tragedii! - grzmi radny Białołęki, Marcin Korowaj.

Nieczysta Wisła w Warszawie

W Wiśle nie dzieje się najlepiej – w ostatnim czasie warszawiacy w różnych częściach miasta widzieli martwe i śnięte ryby pływające w rzece. Zrodziło się pytanie – co jest przyczyną tej tragedii? Czy to nielegalny zrzut ścieków zabił tysiące żywych istnień? Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji błyskawicznie wydało oświadczenie: po przeprowadzaniu czynności na chwilę obecną nie ustalono przyczyny śnięcia ryb. Jednak radni i wędkarze są pewni: to wina zrzutu ścieków!

Zobacz też: Klęska ekologiczna w Wiśle. Tysiące martwych ryb w rzece w Warszawie!

MPWiK: mieliśmy zrzuty w ciągu ostatnich opadów

- Nie mogę potwierdzić, że nie doszło do zrzutu. Mieliśmy zrzuty po ostatnich opadach deszczu. Zrzuty przelewami burzowymi były nie tylko w rejonie za kolektorem bielańskim, ale też na wysokości Saskiej Kępy i Powiśla, a tam śniętych ryb nikt nie widział. Nie ma zatem podstaw, by śnięte ryby wiązać ze zrzutami z kolektorów – mówi w rozmowie z SE rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, Marek Smółka.

Klęska ekologiczna w Wiśle. Tysiące martwych ryb w rzece

Radni i wędkarze są pewni, że doszło do skażenia Wisły

- Cały ekosystem został rozwalony! Warszawskie wodociągi tylko potwierdzają to, co mówiliśmy: doszło do potężnego skażenia Wisły. MPWiK próbuje odsunąć od siebie odpowiedzialność. Nie mamy Wisły, mamy ściek, wędkarze mówią, że to, co się stało, przebija nawet skalę Czajki! – powiedział „Super Expressowi” Marcin Korowaj, radny Białołęki.

Eksperci szukają winnego

Na odpowiedź na pytanie o przyczynę masowej śmierci ryb trzeba będzie poczekać. Teraz analizy stanu wody prowadzą eksperci z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie. Wyniki badań mogą dać odpowiedź na pytanie: co lub kto zabija ryby w Wiśle?

Sonda
Lubisz spędzać czas wolny nad Wisłą?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki