Dbamy o dzieci przez cały rok. Burmistrz Ochoty zaprasza do udziału w akcji „Dziecięce Marzenie”

2022-05-25 7:11
O dzieci dbamy przez cały rok. Burmistrz Ochoty zaprasza do udziału w akcji „Dziecięce Marzenie”
Autor: Piotr Grzybowski / Super Express O dzieci dbamy przez cały rok. Burmistrz Ochoty zaprasza do udziału w akcji „Dziecięce Marzenie”

Dzień Dziecka zawsze kojarzy się z uśmiechniętymi buziami naszych pociech, festynami z watą cukrową i ogromem zabawek. Ale o dzieci dbamy przez cały rok! – podkreślają władze Ochoty. Ochota to kolejna dzielnica, która pomaga nam przygotować cudowne prezenty w ramach akcji „Dziecięce Marzenie”.

- Jako dzielnica staramy się spełniać dziecięce marzenia, aby dzieci mogły rozwijać się w jak najlepszych warunkach. To codzienna ciężka praca rodziców, nauczycieli oraz samych uczniów i przedszkolaków. Ochota nie zapomina o dzieciach z niepełnosprawnościami, o krzewieniu i rozwoju kultury fizycznej i stara się nakłaniać nasze placówki do korzystania z programów rządowych - mówi burmistrz Ochoty Dorota Stegienka.

Wszystkie ochockie szkoły podstawowe otrzymały dofinansowanie na łącznie ponad milion złotych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Pieniądze są przeznaczone na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, np. drukarek 3D. - Zapraszam wszystkie dzieci do pisania listów ze swoimi marzeniami i do rysowania swoich marzeń. W ramach akcji „Dziecięce Marzenie” można wygrać wspaniałe nagrody, a same listy bywają niekiedy wzruszającym świadectwem dziecięcej bezinteresowności i dobroci - zwraca uwagę burmistrz Stegienka.

By zawalczyć o nagrody, należy do 30 maja zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej https://dzieciecemarzenie.se.pl/ Rodzice małych autorów powinni wypełnić zamieszczony tam formularz i przesłać skan pracy dziecka. Laureatów akcji ogłosimy 1 czerwca. Prezenty szykujemy wspólnie z partnerami akcji – firmą Oskroba, teatrem Capitol, SKM oraz władzami Ochoty, Białołęki, Bielan, Ursynowa, Wilanowa i Woli. Akcję wspiera też prezydent Warszawy. 

Jak witaminizować dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE