Horror na przejeździe kolejowym pod Warszawą. Dziecięcym autobusem wjechał za szlabany [WIDEO]

2022-05-20 14:55
O krok od tragedii na przejeździe kolejowym pod Warszawą. Dziecięcym autobusem wjechał za szlabany
Autor: YouTube / MM O krok od tragedii na przejeździe kolejowym pod Warszawą. Dziecięcym autobusem wjechał za szlabany

W sieci pojawiło się przerażające nagranie. Widać na nim doskonale, jak na strzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach Warszawy, o mały włos nie doszło do makabry. Autokar z dziećmi przejechał przez tory mimo opuszczonych zapór i włączonej sygnalizacji świetlnej! Chwilę później przejechały tamtędy dwa pociągi. Mogło dojść do wielkiej tragedii!

O włos od tragedii na przejeździe kolejowym pod Warszawą

Policja z Mińska Mazowieckiego otrzymała w ostatnich dniach wideo przedstawiające kierowcę autokaru, który stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym. Przy opuszczonej zaporze i włączonej sygnalizacji świetlnej mężczyzna wjechał na tory.

- Otrzymaliśmy oficjalne zawiadomienie od Polskich Linii Kolejowych - przekazał „Super Expressowi” podkom. Marcin Zagórski z mińskiej policji.

Jak zapowiedziała dyrektorka szkoły w Górkach na Mazowszu w rozmowie z RFM24, niebawem zapadną decyzje dotyczące wyciągnięcia konsekwencji wobec opiekunki dzieci z autobusu. To wieloletnia, doświadczona nauczycielka, która dopuściła do tego, że kierowca przejechał slalomem przez kolejowy przejazd mimo włączonej sygnalizacji i zamkniętych szlabanów.

CZYTAJ RÓWNIEŻDramat na torach. Pociąg towarowy rozjechał samobójcę w Bożej Woli

Film z przejazdu kolejowego mrozi krew w żyłach

Na filmie ujawniono numery rejestracyjne pojazdu, ale również twarz mężczyzny, który siedział za kierownicą. - Na razie traktujemy to zdarzenie jako wykroczenie drogowe, ale to może się zmienić - dodał w rozmowie z reporterem "Super Expressu" podkom. Zagórski.

To jednak nie wszystko, bowiem po ekstremalnym slalomie kierowcy autokaru, przez tory przejechały dwa pociągi: osobowy i towarowy. Gdyby kierujący źle ocenił odległość i czas, mogło dojść do katastrofy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejne śmiertelne potrącenie przez pociąg pod Warszawą! Mężczyzna zginął na miejscu

Cały materiał nagrany przez świadka zdarzenia został opublikowany na serwisie YouTube:

Strażak zginął po zderzeniu z pociągiem
Sonda
Jaką karę powinien otrzymać ten kierowca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE