Obniżą lokatorom czynsz!

2018-03-21 7:00

Komisja badająca dziką reprywatyzację unieważniła zwrot kamienic przy Hożej 23/25, 25 i 25a. - Miasto ma przejąć zarząd nad budynkami. I ustanowić niższe, miejskie stawki czynszu dla lokatorów. Natychmiast! - oświadczył szef komisji Patryk Jaki.

Wszystkie trzy kamienice przy Hożej łączy osoba Marka M., handlarza roszczeniami, kamienicznika, który mocno komplikował życie wielu lokatorom. Jeszcze przed przejęciem budynków zastraszał, utrudniał wejście, później próbował pozbyć się mieszkańców, podnosząc drastycznie stawki czynszu. Wczorajsza decyzja komisji weryfikacyjnej ucieszyła ich. Bo oznacza, że Marek M. nie ma praw do Hożej 23/25, 25 i 25a.

- Decyzje zwrotowe zostały podjęte z naruszeniem przepisów, nie zweryfikowano kręgu spadkobierców. Zatem budynki pozostają w majątku miasta i sytuacja lokatorów zmieni się diametralnie! - oświadczył wiceminister sprawiedliwości.

Teraz w ciągu 14 dni władze miasta powinny przejąć zarząd nad tymi kamienicami i ustanowić dla mieszkańców nowe, niższe stawki czynszu, obowiązujące w miejskich lokalach komunalnych. - Mam nadzieję, że ratusz nie będzie się od tego uchylał. Bo tymi decyzjami przywracamy sprawiedliwość skrzywdzonym lokatorom - wtórował wiceszef komisji Sebastian Kaleta.

Hoża 25 to jeden z adresów, za które byli urzędnicy miejskiego Biura Gospodarowania Nieruchomościami usłyszeli zarzuty. Chodzi o byłych wicedyrektorów Jakuba R., i Jerzego M. oraz byłych pracowników ratusza Mariusza P. i Gertrudę J.-F. Według prokuratury w tej i innych sprawach nie dopełnili oni obowiązków służbowych.

 

Czytaj: Reprywatyzacja w Warszawie. Zeznania podejrzanego: Łapówki nie mieściły mi się w teczce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE