Obywatele Ukrainy mogli wyłudzić nawet 70 tysięcy złotych. Zatrzymano stos kart bankomatowych

2022-05-27 9:49
Obywatele Ukrainy mogli wyłudzić nawet 70 tysięcy złotych. Zatrzymano stos kart bankomatowych
Autor: POLICJA Obywatele Ukrainy mogli wyłudzić nawet 70 tysięcy złotych. Zatrzymano stos kart bankomatowych

Policjanci zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, którzy za pomocą bezimiennych ukraińskich kart bankomatowych usiłowali dokonywać nieuprawnionych transakcji. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty oszustwa i teraz, może grozić im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali czterech obywateli Ukrainy w wieku od 21 do 27 lat. Mężczyźni wykorzystując bezimienne karty bankomatowe usiłowali wypłacać pieniądze za pomocą płatności BLIK.

– Policjanci zauważyli, jak do bankomatu przy stacji benzynowej przy ulicy Grójeckiej podjeżdżają dwa samochody. Następnie dwóch mężczyzn, którzy wysiedli z pojazdów podchodzi do bankomatu i usiłuje wypłacić pieniądze. Uwadze funkcjonariuszy nie umknęło również, że trzeci mężczyzna pozostał w samochodzie i obserwował teren – przekazała Edyta Adamus.

Mężczyźni po chwili wsiedli do samochodu i odjechali. Funkcjonariusze zaczęli śledzić podejrzanych i podjęli interwencję w momencie, kiedy obywatele Ukrainy zatrzymali się przy ul. Słowiczej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zatrzymał się na czerwonym świetle i stracił 310 tys. złotych. Zuchwała kradzież przy al. Krakowskiej

Okazało się, że mężczyźni mieli przy sobie 54 bezimienne karty bankomatowe, wydruki z bankomatów oraz 70 tysięcy złotych w różnej walucie. Pojazd zatrzymanych trafił na policyjny parking.

– Zatrzymani zostali przewiezieni do Komisariatu Policji we Włochach. Po wykonaniu niezbędnych czynności dwóm zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty oszustwa, kolejnym dwóm oszustwa komputerowego. Za popełnione przestępstwo mogą trafić do więzienia odpowiednio na 8 i 5 lat – dodała policjantka.

ZOBACZ TEŻ: Bezczelna kradzież na Pradze. Ofiara nawet się nie zorientowała, co straciła

Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku
Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE