Wyszedł z więzienia, tego samego dnia do niego wrócił! Wpadł za kradzież paliwa

i

Autor: POLICJA Wyszedł z więzienia, tego samego dnia do niego wrócił! Wpadł za kradzież paliwa

Wyszedł z więzienia, tego samego dnia do niego wrócił! Wpadł za kradzież paliwa

2022-05-25 21:40

Funkcjonariusze z Żoliborza zatrzymali mężczyznę, który w marcu trzynaście razy kradł paliwo na stacjach benzynowych, na terenie Bielan i Żoliborza. 28-latek ponadto 11 razy złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Został złapany w dniu, w którym opuścił zakład karny. Teraz w więzieniu może spędzić kolejne długie lata.

Do kradzieży paliw dochodziło w marcu. Właściciele fakt kradzieży zgłaszali funkcjonariuszom z Żoliborza. – Wszystko wskazywało na to, że związek z nimi może mieć ten sam mężczyzna. Funkcjonariusze, zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Okazało się, że mężczyzna w ciągu miesiąca 13 razy podjeżdżał fiatem seicento na różne stacje i tankował paliwo, na łączną kwotę 1700 złotych – relacjonuje podinsp. Elwira Kozłowska z żoliborskiej policji.

Policjanci ustalili, że za kradzieżą paliw stoi 28-letni mężczyzna, a ich ustalenia potwierdziły nagrania z monitoringu. Policjanci zatrzymali podejrzanego tego samego dnia, którego opuścił zakład karny, do którego trafił zresztą również za przestępstwa kradzieży paliwa na stacjach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Groza w sklepie na Woli. Recydywista rzucił się na pracownicę, bo chciał ładnie pachnieć

– Mężczyzna został przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty za 13 kradzieży paliwa. W trakcie wykonywania czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczone 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, które złamał 11 razy – dodała policjantka.

28-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Spędził wieczór z nieznajomymi, gorzko tego pożałował. Z konta zniknęło ponad 20 tys. złotych!

Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE