Złodzieje schwytani na gorącym uczynku! Próbowali ukraść katalizator, przeszkodzili im policjanci

2021-03-21 8:00
Złodzieje schwytani na gorącym uczynku! Próbowali ukraść katalizator, przeszkodzili im policjanci
Autor: KRP IV - Bemowo, Wola rzeczy znalezione przy zatrzymanych mężczyznach

Dwóch mężczyzn wpadło podczas próby kradzieży katalizatora. Gdy mężczyźni zauważyli zbliżających się funkcjonariuszy, próbowali uciec. Bezskutecznie. Zostali schwytani na gorącym uczynku! Okazało się również, że jeden z mężczyzn ma przy sobie działkę narkotyków, którą… próbował połknąć!

Było już po godz. 23, gdy policjanci zauważyli mężczyznę stojącego przy aucie, który nerwowo rozglądał się dookoła siebie. Jego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Intuicja nie myliła funkcjonariuszy. Po chwil dostrzegli również drugą osobę leżącą pod renaultem. Gdy mężczyźni zauważyli idących w ich kierunku policjantów, natychmiast ruszyli do zaparkowanego obok citroena. Wsiedli do auta i próbowali uciec.

NIE PRZEGAP: Lockdown w Warszawie. Będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Tymi autobusami już nie pojedziesz

Policjanci zauważyli, że w renault został odcięty katalizator. Już wiedzieli, kto stoi za jego kradzieżą. - W trakcie legitymowania, jeden z mężczyzn, ten który leżał pod autem, miał ubrudzoną odzież od błota, w ich pojeździe znajdowała się szlifierka, piła i rękawiczki gumowe, natomiast w schowku drzwi ukryty był obcinak łańcuchowy do rur. W trakcie rozmowy z policjantami nie potrafili wyjaśnić co robią w tym miejscu - przekazała kom. Marta Sulowska z bemowskiej policji.

Nagle, jeden z mężczyzn próbował połknąć działkę narkotyków, by ta nie trafiła w ręce policjantów. Funkcjonariusze byli jednak szybsi. Od razu zareagowali i odebrali mu narkotyk.

- Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny. Podejrzani usłyszeli zarzut dotyczący usiłowania kradzieży katalizatora o wartości ok. 2.5 tysiąca złotych działając wspólnie i w porozumieniu - przekazała kom. Marta Sulowska. - 30-latek odpowie jeszcze za posiadanie amfetaminy. Teraz może grozić im kara do pięciu lat pozbawienia wolności - dodała policjantka.

Barierki pozostawione po protestach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE