Odciął swojej siostrze głowę i postawił na stole. Brutalne morderstwo pod Mławą. Śledczy o pomoc zwrócili się do NFZ

i

Autor: TOMASZ NOWOCIŃSKI/SUPER EXPRESS

SZOKUJĄCE

Odciął swojej siostrze głowę i postawił na stole. Brutalne morderstwo pod Mławą. Śledczy o pomoc zwrócili się do NFZ

2023-12-07 21:15

Biegli lekarze psychiatrzy zbadali 27-latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojej 45-letniej siostry, mieszkanki Szumska (woj. mazowieckie). Prokuratura Rejonowa w Mławie czeka obecnie na pisemną opinię z tego badania. Śledczy zwrócili się również o pomoc do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Mława. Brutalne morderstwo 45-latki. Śledczy czekają na opinię z NFZ

Do zabójstwa 45-latki, matki dwójki dzieci, doszło 14 listopada w jej domu w Szumsku pod Mławą. Tłem zbrodni miały być „zaszłości rodzinne” − sprawca, używając dwóch noży, zadał ofierze wiele obrażeń i odciął jej głowę, i położył ją na stole.

Jak poinformował w czwartek (7 grudnia) prokurator rejonowy w Mławie Marcin Bagiński, badanie podejrzanego w tej sprawie 27-latka, który po zatrzymaniu został tymczasowo aresztowany, odbyło się w ostatnich dniach w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie.

Obecnie oczekujemy na nadesłanie pisemnej opinii biegłych lekarzy psychiatrów w zakresie zdrowia psychicznego podejrzanego − zaznaczył.

Szef prokuratury dodał, że oczekiwana jest także informacja z Narodowego Funduszu Zdrowia, o którą zwrócono się w ramach śledztwa, a dotycząca ustalenia czy 27-latek jest lub był wcześniej zarejestrowany w jakiejkolwiek przychodni zdrowia psychicznego na terenie Polski.

Odciął siostrze głowę i postawił na stole. 27-latek usłyszał zarzut

Po kilku godzinach od zawiadomienia, mężczyzna podejrzewany o zabójstwo został zatrzymany na terenie Olsztyna, czyli sto kilometrów od miejsca zdarzenia − powiedziała rzeczniczka policji w Mławie, asp. szt. Anna Pawłowska.

Zaledwie dzień po tym makabrycznym mordzie, zatrzymany 27-latek usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Sonda
Na jaką karę zasłużył Stefan W. - zabójca prezydenta Gdańska?
Nasi Partnerzy polecają