Ogromna nawałnica w Warszawie. Drzewa uszkodziły samochody i trakcję tramwajową

2019-09-17 19:50 md (mdolak@grupazpr.pl)
Nawałnica w stolicy (zdj. ilustracyjne)
Autor: archiwum SE

Potężna nawałnica przeszła przez Warszawę. Strażacy mieli pełne ręce roboty, bo musieli usuwać przewrócone przez wiatr drzewa. Gałęzie spadły na samochody między innymi na Bielanach, czy w Ursusie. Na Pradze-Południe uszkodziły z kolei trakcję tramwajową.

Widzisz ważne wydarzenie? Nagraj film lub zdjęcie i daj nam znać na warszawa@se.com.pl

- Mieliśmy kilka interwencji w całej stolicy. Głównie dotyczyły powalonych drzew i uszkodzonych przez nie samochodów. Działaliśmy między innymi przy ulicy Szancera, Widnej, Marymonckiej, Fontany - wymienił Michał Konopka ze straży pożarnej.

W alei Waszyngtona, drzewo spadło i zerwało trakcję tramwajową. Od 18.31 nie kursowały składy linii 9 i 24, które skierowano na objazdy Grochowską i al. Zieleniecką. Połamane drzewa były też na Młynarskiej na Woli, Surowieckiego na Ursynowie, Dalekiej na Ochocie i Rajgrodzkiej na Targówku.

Mieszkańcy stolicy musieli chronić się też przed intensywnie padającym deszczem. Wiele ulic było zalanych. Na szczęście deszcz szybko przestał padać, a studzienki kanalizacyjne zdążyły wciągnąć zalegającą wodę.

CZYTAJ TEŻ : W tym PRZEKLĘTYM LESIE znaleziono ciało Magdaleny Pytki. ZOBACZ przerażające zdjęcia

Ostrzeżenia I stopnia

W związku z niebezpieczną pogodą i silnym wiatrem, IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia dla całego Mazowsza. W stolicy od 18 we wtorek, do 9 rano w środę  przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h. W porywach prędkość wzrośnie do 80 km/h. Ostrzeżenie I stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - podaje IMGW.

Zobacz i przeczytaj też : Pies doprowadził ojca do zwłok Magdy Pytki! [SZOKUJĄCE SZCZEGÓŁY, WIDEO]