OGROMNA śnieżyca nad Warszawą. Spadnie kilkadziesiąt centymetrów śniegu!

i

Autor: UM.WARSZAWA.PL OGROMNA śnieżyca nad Warszawą. Spadnie kilkadziesiąt centymetrów śniegu!

PRAWDZIWA ZIMA

OGROMNA śnieżyca nad Warszawą. Czeka nas paraliż komunikacyjny?

2022-12-11 11:34

Od niedzielnego poranku (11 grudnia) warszawskie ulice zaczął przykrywać biały puch. Tego samego dnia na drogach pojawiło się 170 posypywarek. Służby oczyszczania miasta działają na ulicach, którymi kursują autobusy miejskie. Warunki na drogach są trudne. Jeżeli musicie wyjechać gdzieś samochodem, uważajcie!

Warszawa. W stolicy spadnie kilkadziesiąt centymetrów śniegu

Zarząd Oczyszczania Miasta poinformował, że na ulicach pojawiło się 170 posypywarek.To w sumie 1600 km stołecznych dróg. Zarząd Oczyszczania Miasta przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic. Monitoruje aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. Jeśli będzie taka potrzeba, zleci kolejną akcję – przekazał dyspozytor ZOM.

Pozostałe ulice są oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic, a w przypadku dróg ekspresowych przez służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Służby oczyszczania miasta działają na warszawskich mostach, wiaduktach i takich ulicach jak np. Dolna, Belwederska czy Spacerowa. To w sumie 240 km dróg – dodaje ZOM.

Biały puch przykryje stołeczne ulice. Grozi nam paraliż komunikacyjny?

Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad wschodnią, centralną i południową Polskę nadciągnie front ze śniegowymi chmurami. Sypiące się z nich białe płatki mogą utworzyć nawet 20 cm pokrywę śnieżną!

Synoptycy potwierdzają: zimowa pogoda utrzyma się w stolicy na dłużej. Meteorolodzy zapowiadają nie tylko opady śniegu, ale również powrót siarczystych mrozów. W nocy w Warszawie temperatura spadnie do -6 stopni Celsjusza, a w kolejnych dniach będzie jeszcze zimniej. Temperatura może bowiem spać bowiem poniżej -18 stopni! To nie jest najlepsza pora na chowanie w głąb szafy ciepłych ubrań. W najbliższych dniach ciepłe swetry i wełniane rękawiczki będą niezwykle przydatne.

Sonda
Czy chciałbyś żeby spadł śnieg na święta?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki