NIE WJEDZIECIE TAM!

Poważne utrudnienia na pl. Powstańców Warszawy! Zamknęli ruch drogowy na placu

2022-12-10 17:19

Budowa parkingu podziemnego na pl. Powstańców Warszawy trwa! Po zakończonych pracach, kierowcy zyskają miejsca parkingowe, a piesi zieloną przestrzeń z drzewami i krzewami. Zanim to jednak nastąpi, konieczne jest zamknięcie ruchu drogowego na placu. W piątek (9 grudnia) rozpoczął się kolejny etap budowy. Będą utrudnienia!

Plac Powstańców Warszawy. Gigantyczne utrudnienia w samym centrum stolicy

W sierpniu 2022 roku rozpoczęła się budowa ogromnego parkingu podziemnego w samym sercu Warszawy. Obiekt powstaje w formule koncesji, która jest rodzajem partnerstwa publiczno-prywatnego. Koncesjonariusz, spółka IMMO Park Warszawa, w całości sfinansuje koszty inwestycji – szacowane na ok. 85 mln złotych – i będzie eksploatować parking przez 36 lat. Po tym czasie obiekt zostanie przekazany w zarządzanie miastu. Nastąpi to w roku 2050! Pierwsze plany zakładają, że parking ma zacząć działać na przełomie 2024 i 2025 roku.

Obecnie budowniczowie realizują kolejny etap inwestycji. Jeszcze przez około miesiąc, maksymalnie dwa – do końca stycznia 2023 roku, jednak wszystko będzie zależało od warunków atmosferycznych, będą kontynuowane przebudowy podziemnych instalacji. Rozpoczną się również prace wokół samego parkingu. Ten etap będzie się wiązał z zajęciem obu jezdni, zatok postojowych oraz części chodnika po wschodniej stronie placu i potrwa około dwóch lat! Wyłączona z ruchu zostanie wschodnia jezdnia placu na odcinku od ul. Wareckiej do Świętokrzyskiej. Do tej ostatniej będzie można dojechać ul. Złotą i Marszałkowską. Wyjazd z ul. Wareckiej będzie możliwy, ale plac straci połączenie ze Świętokrzyską.

Jadący ul. Szpitalną będą mogli skręcić w lewo w Boduena lub pojechać prosto, ale tylko do wjazdu na tere hotelu. Dalej prosto, do ul. Wareckiej dojadą tylko pojazdy obsługujące NBP. Dojazd do ul. Moniuszki utrzymany będzie od ul. Świętokrzyskiej. Kierowcy nie pojadą jednak dalej prosto, przez plac, do ul. Boduena. Zamknięty zostanie fragment zachodniej jezdni pomiędzy ul. Moniuszki a zawrotką (na wysokości Wareckiej).

Jak pojadą autobusy? Którędy będą mogli spacerować pieszy?

Budowa parkingu oznacza także utrudnienia dla pieszych. Będą oni mogli przejść przez plac po obu jego stronach, ale wzdłuż gmachu NBP chodnik będzie miejscowo zwężony do 2,5 m szerokości.

Od sobotniego poranka, 10 grudnia, autobusy linii 107, jadące w kierunku pętli Esperanto, będą kierowane na objazd al. Jerozolimskimi i ul. Marszałkowską.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają