Warszawa. Budowa pierwszego podziemnego parkingu w Śródmieściu ruszy już jesienią

i

Autor: URZĄD MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

NOWA INWESTYCJA W STOLICY

Warszawa. Budowa pierwszego podziemnego parkingu w Śródmieściu ruszy już jesienią

2022-08-02 21:48

Parkowanie w centrum może być ciut łatwiejsze. Ma w tym pomóc podziemny parking na pl. Powstańców Warszawy. 1 sierpnia miejsce budowy zostało przekazane portugalskiemu wykonawcy – przekazał ratusz i pokazał wizualizacje. Ale inwestycja nie rozpocznie się od razu, a dopiero, gdy warszawiacy wrócą z wakacji.

W Śródmieściu w Warszawie powstanie podziemny parking 

Budowa parkingu w ścisłym centrum stolicy to inwestycja, na którą warszawiacy czekali bardzo długo. – Prace rozpoczną się w czwartym kwartale tego roku i potrwają do 2025 r. – przekazały krótko służby prasowe warszawskiego ratusza. Na czterech podziemnych kondygnacjach powstanie ponad 400 nowych miejsc parkingowych.

– Zmieniamy stolicę, budujemy Nowe Centrum Warszawy, oddajemy przestrzeń pieszym. Duży parking podziemny w sercu miasta wpisuje się w te zmiany, a jednocześnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy z różnych powodów muszą skorzystać z dojazdu do centrum samochodem – przekazała Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości w warszawskim ratuszu.

W ramach projektu zostanie wykonana również rewitalizacja placu. Przestrzeń zostanie kompleksowo przebudowana, a drzewa znajdujące się na tym terenie zostaną zabrane i posadzone przy ul. Jagiellońskiej. Natomiast po zakończeniu budowy wykonawca na własny koszt posadzi na Placu Powstańców nowe drzewa. Ławki, kosze i zieleń zostaną ponownie wykorzystane.

ZOBACZ: Duże zmiany w stołecznym ratuszu. Mieszkańcy w końcu odetchną z ulgą?!

Warszawa. Budowa pierwszego podziemnego parkingu w Śródmieściu ruszy już jesienią

i

Autor: URZĄD MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

"Obiekt doskonale wpisze się w tkankę miejską stolicy"

Marcin Podlecki, przedstawiciel portugalskiego wykonawcy, jest przekonany, że projekt nowego garażu to dowód na to, że samorządy mogą z powodzeniem współpracować z prywatnymi przedsiębiorstwami. – Jestem pewien, że funkcjonujący całodobowo obiekt doskonale wpisze się w tkankę miejską stolicy, a także uporządkuje kwestię parkowania w tym ważnym obszarze miasta. Będzie to inwestycja przyjazna zarówno mieszkańcom, jak i innym parkującym w centrum – przekonuje Podlecki.

PATRZ TEŻ: Stołeczny ratusz srogo zakpił z wpadki Jarosława Kaczyńskiego. "Obrzydliwe"

Budowa garażu podziemnego pochłonie prawie 90 mln zł. Po 36 latach eksploatacji parking zostanie przekazany miastu. 

Budowa parkingu pod placem Powstańców Warszawy opóźniona przez lipy
Sonda
Czy przed urzędami i w centrach handlowych powinny zostać wyznaczone specjalne miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży?
Nasi Partnerzy polecają