Ogromne podwyżki na kolei! Zapłacimy WIĘCEJ za bilety Kolei Mazowieckich

2020-01-14 14:58 md
Ceny biletów Kolei Mazowieckich w Warszawie
Autor: archiwum SE, zdj. ilustracyjne

Pasażerowie z Warszawy i Mazowsza muszą liczyć się z podwyżkami biletów kolejowych. Wzrosną opłaty za bilety Kolei Mazowieckich. Ceny biletów Kolei Mazowieckich w roku 2020 zmienią się.

Ceny biletów wzrosną o około 10 procent od 1 lutego 2020 r. Konkretne ceny nie są jeszcze jednak znane.

Rewolucja w biletach ZTM. Zmiana cen, nowe bilety

- Cały czas pracujemy nad nowym cennikiem. Zmiany są podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną, czyli jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 r. - informuje Donata Nowakowska, rzecznik prasowy KM.

Ceny biletów Kolei Mazowieckich

Ostatnia podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich miała miejsce w 2015 r. Obecna,  na pewno nie ucieszy pasażerów, którzy twierdzą, że jakość usług przewoźnika nie należy do najlepszych.

W 2019 roku  opisywaliśmy jak mieszkańcy Rembertowa skarżyli się na tłok w pociągach. - Pociągi się jak zwykle spóźniają, czasami nawet po pół godziny, albo w ogóle nie przyjeżdżaj. Największym problemem jest to, że przez te spóźnienia i odwołania, składy są codziennie aż do samego końca wypchane ludźmi- napisał do nas we wrześniu rozwścieczony pasażer. (Więcej o tej sprawie przeczytasz TUTAJ)