Ogromne siły policji na Strajku Kobiet. Dziesiątki radiowozów i BARYKADY w stolicy [WIDEO]

2021-03-08 16:53
Strajk kobiet w Warszawie  - NIE UZYWAC!!!!!
Autor: Amadeusz Calik/Super Express

Święto Kobiet w tym roku jest szczególnie ważne i unikatowe. Dziś prócz kwiatów i życzeń, usłyszymy głośne okrzyki i zobaczymy tłumy na ulicach. Polska policja nauczona wydarzeniami z ostatnich miesięcy, postanowiła się szczególnie przygotować na tę datę. Zrobiła to wręcz z dużą nadgorliwością.

W stolicy rozpoczął się kolejny Strajk Kobiet. Tym razem, jest on szczególny ponieważ został zorganizowany w święto płci pięknej. Na ulicę Warszawy wyszła demonstracja pod hasłem „Dzień bez kompromisów”. Udział w wydarzeniu zapowiedziało w internecie kilka tysięcy osób. Można się było spodziewać sporych utrudnień w centrum. Jak się jednak okazało, policjanci lekko przesadzili z obstawą tego wydarzenia. - Są tu setki policjantów. Wszędzie pełno radiowozów. Ustawiają barierki. Tworzą kordon, przez który nie da się przedostać. Jednak odnoszę wrażenie, że jest tu więcej policji i przedstawicieli mediów, niż samych protestujących. Nie wiem czy jest tu 200 osób - stwierdził nasz reporter Amadeusz Calik. 

Ogromne siły policji na Strajku Kobiet w Warszawie

Zebrani protestujący jednak nie odpuszczą. Słychać wulgarne hasła i wyzwiska kierowane w stronę partii PiS. - Mam nadzieję, że kiedyś Polska będzie normalna, i że Kaczyński będzie wspomnieniem - karykaturą, memem, z którego będziemy się śmiać - mówi do mikrofonu Marta Lempart, organizatorka zgromadzenia. - Będziemy tutaj długo, a panowie będą sterczeć - dodała. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE