Ogromny pożar na Pradze. Kamienica stanęła w płomieniach, w środku byli ludzie

2022-05-16 8:12
Pożar na Mińskiej. Kamienica płonęła jak pochodnia
Autor: Tadeusz Mróz Pożar na Mińskiej. Kamienica płonęła jak pochodnia

Ogromny pożar na ul. Mińskiej 11 w Warszawie. W środku nocy kamienica stanęła w płomieniach. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 maja). W płonącym budynku znajdowali się ludzie, strażacy do rana walczyli z szalejącym żywiołem. Na miejscu zjawiła się też policja i pogotowie ratunkowe.

Do pożaru doszło około północy. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o płonącym budynku mieszkalnym przy ul. Mińskiej. W środku znajdowały się 3 osoby, które ewakuowały się przed naszym przyjazdem. - powiedział kpt. Piotr Noszczyk ze stołecznej straży pożarnej. Strażacy walczyli z ogniem aż 4 godziny, na miejscu zjawiło się 13 zastępów PSP.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w kamienicy spaliło się doszczętnie poddasze i część dachu. Klatka schodowa jest zalana wodą. Prawdopodobnie budynek był pustostanem, który był zajmowany „na dziko”.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyna tego dramatycznego pożaru. Jak przekazała straż pożarna, budynek nie uległ zawaleniu, jednak nie wiadomo, czy będzie się jeszcze nadawał do użytku. 

Pożar w centrum

Do innego dramatycznego zdarzenia w samym centrum Warszawy doszło w piątek (13 maja). Balkon w bloku nagle zajął się żywym ogniem. 

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Ogromny pożar pod Grójcem. W wyniku podpalenia spłonęło prawie 100 hektarów lasu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE