Pilna akcja strażaków w centrum Warszawy. Balkon płonął jak pochodnia

2022-05-13 17:24
Pożar w centrum Warszawy. Balkon płonął jak pochodnia
Autor: WAWA HOT NEWS24

Dramatyczna akcja w samym sercu Warszawy. Balkon przy ul. Emilii Plater 55 stanął nagle w płomieniach! Przerażeni mieszkańcy bloku natychmiast wezwali strażaków. Wszystko miało miejsce w piątek (13 maja) po godzinie 15. Na miejscu zjawiło się aż 7 zastępów straży pożarnej wciąż, trwa akcja gaśnicza. Uszkodzeniu uległa elewacja bloku.

Wszystko rozegrało się na oczach mieszkańców i przechodniów. Buchające płomienie sięgały coraz wyżej. Palił się balkon na 7 piętrze. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze o godzinie 15:30. Na miejsce przyjechali strażacy z JRG 4. Cały czas trwa akcja – powiedział przed godz. 17 Szymon Kisieliński z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Buchające płomienie zniszczyły sporą część ściany budynku, spaliło się m.in. część styropianowego ocieplenia elewacji. Według informacji strażaków, w zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, a w mieszkaniu nie było w tym czasie lokatorów. Strażacy musieli wejść do mieszkania, by upewnić się, że ogień nie rozprzestrzenił się do środka lokalu. Na szczęście nie było potrzeby zarządzenia ewakuacji lokatorów bloku. Spektakularną akcję straży obserwowali sąsiedzi i przechodnie.

Balkon w płomieniach. Jak do tego doszło?

Nie wiadomo, jak doszło do zapłonu. - Spaleniu uległy rzeczy pozostawione na balkonie. Na razie nie wiemy, jak doszło do pożaru – powiedział strażak.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE